Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Sunnanå SK P-2017
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Sunnanå SK P-2017.
P-2017
Följ oss för uppdateringar
Godmorgon! Sam har stukat foten och kan inte vara med idag. Vi kommer och hejjar och är matchvärd (vi har bytt dag) :)
Rapportera
Matcher imorgon 😊 Är det någon mer än Kjell, Ruben och Adam som saknar matchtröjor, skriv här!
Rapportera
Godmorgon! Alla matcher i vår åldersgrupp spelas på Sörvalla och vi samlas 30 minuter innan match vid läktaren (spelschema på cupmate.se). Glöm inte fotograferingen som sker klockan 13.40 på Nyckelpigan. Var i tid, ta med blanketten killarna fick med igår (finns även på plats) och klädd i matchkläder! Så kul med cup, ses snart 😊
Rapportera
Jonas vi kan byta om ni vill? Anton jobbar så det kommer vara lite stökigt för oss ändå att fixa vårt pass:) vi har städning på coop-cupen, från 17.00!
Rapportera
Hej,
Jag prövar igen och kollar om det har dykt upp någon möjlighet kring byte av uppdrag. Idag har jag en tryggare idrottsplats 23 maj (Douglas) Befinner mig nämligen utomlands den helgen och svårt att få ihop det i övrigt att kunna ha någon på plats. Så om någon har den möjligheten så vore det toppen. /Jonas
Hejsan! Med anledning av frågor som kommit gällande medlems-och deltagaravgift samt föreningsarbete har jag lagt upp två dokument här i laget, "Till vårdnadshavare Sunnanå SK" samt "Medlemsuppgifter och kostnad 2026". Hoppas att dessa kan svara på några av era frågor.
Rapportera
På föräldramötet enades vi om att ha ett resultat på 10000 kronor så att vi ska kunna delta i cuper/aktiviteter framöver. De föreningsaktiviteter du räknar upp Josefin ger som du skriver inte några pengar till killarnas lagkassa förutom en ”Tryggare idrottsplats” som ger 1500:-. Vid frågor om föreningsaktiviteter och deltagaravgifter, kontakta kansliet. Vi ledare har inte mer information!
Rapportera
Vi avvaktar med Sams fot om han kan spela i helgen.. Jag skulle inte tro att vi vet förrän på lördag. Den läker men är fortfande svullen, så är det ok återkommer vi med svar så fort vi vet:)
Rapportera