Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Strängnäs IBK SSL
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Strängnäs IBK SSL.
SSL
Följ oss för uppdateringarLogga in för att skriva i gästboken
jag personligen tror inte att du lyckas så bra med att psyka strängnäskillarna "allvetaren", om det är syftet med dina gästboksinlägg förstås? tror att strängnäs bara blir mer taggade inför matchen, det skulle jag bli iallafall. föresten, sittar du ofta och runkar på strängnäs hemsida tittar eller? :)
Rapportera
jaja men ni kommer säkert vinna serien men...
glöm det serien måste spelas först
må bästa lag vinna
strängnäs är dom bästa
ps inlägg från en gammal innebandyspelare: bara för att man är ung är man inte bättre än de gamla, vi klarar oss bra med rutinen. Viktigt=inte samma skribent i början som i slutet. Jag gammal den första ung.
Snart kära vänner, snart är vi där, Torshälla som serieledare!!!!
Gott nytt år till ett mkt bra lag som slutar tvåa!
Och om, ni nu är så jävla bra varför leder inte ni då? En fråga bara...........
Rapportera
Stor i käften har ja märkt... Jag tycker du ska vänta tills den matchen är spelad innan du säger nått... När Torshälla så kallade stadens "A" lag åker på stryck kommer du inte veta va du ska skriva i den här gästboken... Efter torsken kommer du skriva det var bara "tur" bye
Rapportera
Hörde det blev torsk mot Nyfors idag. Vårt B-lag i stan! Torshälla kommer köra över er i seriefinalen. Hur f-n ska ni ha chans mot dom när ni släpper in 12 mot stadens B-lag????? :/
Ps, gott nytt år och glöm ej att träna hårt!
Ödmjuka Torhälla... Allt är som vanligt... Hoppas verkligen att de torskar mot både oss och Nyfors...
Rapportera