Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Strängnäs IBK P-14
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Strängnäs IBK P-14.
P-14
Följ oss för uppdateringar
Hej!
Nästa vecka (2-5 mars) är det vår tur att bemanna kiosken i Larslunda Arena igen. Klubben har precis kommit med ny information som innebär att vi behöver göra förändringar i schemat. Därför är det mycket viktigt att alla läser igenom de nya förutsättningarna. Bland annat utgår passet onsdag 4 mars.
Det ska vara minst två vuxna i kiosken samtidigt. Ni kan själva komma överens om hur ni delar upp bemanningen under ert tilldelade pass. Uppdatera gärna era kontaktuppgifter på laget.se för att kunna nå varandra. Det går även bra att skriva i lagets WhatsApp-grupp.
Instruktioner och information gällande kiosken finns på plats. Vid öppning och stängning ska vaktmästaren kontaktas. Han finns i hallen och nås på telefon 070-2753776.
SCHEMA 3-5 MARS
Måndag 2 mars, 17:00-20:30
Ludwig, Melwin, Sixten E (Sixten N)
Tisdag 3 mars, 17:00-20:30
Todd, Knut, Frans, Anton J, Andreak (Anton F)
Kommentar: Det pågår en jobbmässa klockan 16:00-18:00 och därför är det toppen om någon har möjlighet att vara på plats redan då. Kiosken öppnas av en represant från klubben klockan 16:00..
Onsdag 4 mars 17:00-20:30
Ingen bemanning på grund av SSL-matchen.
Torsdag 5 mars, 17:00-20:30
Lucas,, Samuel, Dante, Elliot K (Charlie, Frank)
* Namn inom parantes är barn till ledare och därför reserver.
VIKTIGT! Kan man inte den dagen man blivit tilldelad ansvarar man själv för att byta med någon annan förälder. Meddela ett eventuellt byte snarast till en lagledare;
Sara Nyström: 070-171 17 04
Chatarina Falck: 073-943 63 23
Med vänlig hälsning,
Lagledarna Sara & Chatarina
Inga kommande aktiviteter
Hej! OBS; bara till oss som ska vara i kiosken imorrn tisdag. Jag kan komma loss och vara på plats ca 16:40. Och kan vara på plats till ca 18:30 då jag är ensam med ungarna. Vi är ju så många så kanske kan några av oss köra till just 18:30 och resten från 18:30-20:00 (?)
Rapportera/Max (Todds pappa)
Rapportera
Hej! Låter toppen om vi kan dela upp oss. Jag står gärna från 18.30 i så fall. /Lovisa (Knut)
RapporteraRapportera
Hej.
RapporteraJag kan vara där 17.00 torsdag 5/3.
Rapportera
Jag kan komma till 18 på torsdag / Jessica (Dante)
RapporteraRapportera
Hejsan! Ang kiosken tisdag, jag kommer oxå gärna vid 16.40 & stannar till 18.30 😊
RapporteraRapportera
Hej! Jag kan stå i kiosken 18:30-20:00 på tisdag 👍
RapporteraRapportera
Hej allihopa. Jag var tvungen att närvara på ett föräldramöte på mitt jobb och kunde därför inte hjälpa till den här gången. Mvh Marie.
RapporteraRapportera
Jag kommer kl 17 på torsdag
RapporteraRapportera
Jessica, 👍
RapporteraRapportera
Hej , är det någon som byter av i kiosken idag ?
RapporteraRapportera