Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Stöde IF Herr Div 5
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Stöde IF Herr Div 5.
Herr Div 5
Följ oss för uppdateringar
Imorgon lördag kl 14 möter herrarna Gottne i sista omgången i Div 2 Norrland, grabbarna vill nog visa att de kan bättre än vad senaste omgångarna visat. Dessutom vill man ha revanch efter förlusten mot just Gottne i svenska cupen.
Laget har gjort en helt godkänd första säsong i 2:an som nykomling och har fortfarande chansen till en topp 5 placering, det får betraktas som bra i mina ögon, bra jobbat.
Dessutom har Josh visat framfötterna även i 2:an och blivit utsett till en av de tre bästa mittfältarna i serien det mina vänner är mycket bra jobbat. Hoppas han får visa er det imorgon.
Matchsponsorer till denna match är:
BW Måleri
JPL
Backlunds skog o jord
Innergården 1891
Referat efter matchen kommer på söndag.
Bild Josh
| Städa avlägg | 12 maj, 18:00 |
| Träning | 14 maj, 19:30 |
| Matfors IF 2 (borta) | 16 maj, 16:00 |
| Träning | 18 maj, 19:30 |
| Träning | 21 maj, 19:30 |
|
|
Insamling av järnskrot |
| 8 maj | Matchvärdar |
| 4 maj | Skogslek & orientering för nybörjare |
| 28 apr | Fotbollsloppet |
| 27 apr | Fotboll för barn födda 2019/2020 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera