Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Örebro SK Fotboll Damlaget
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Örebro SK Fotboll Damlaget.
Damlaget
Följ oss för uppdateringar
Just nu är det lite mycket som måste lösas. Nu vet vi ju innerst inne att ÖSK Söder dam löser alla problem som dyker upp, har i varje fall gjort det hitills, så varför oroa sig? Här är i varje fall programmet:
Torsdag: Match i div 3 mot Hallsberg, allt klart!
Fredag: Match mot IK Sturehov i div 4. Det fattas lite spelare men vi kallar glatt vidare! Klara spelare visas här!
Lördag: Vila och rekreation, Clara Å kan förklara ordet "rekreation"
Söndag: F94-95 behöver hjälp med 4-5 spelare varav en målvakt, jag har lovat att vi fixar det. Det är ÖSK Söder dams framtid det handlar om!
Träning 16-18 på Ekäng!
Måndag: Match mot HOIF i div 4 på Navet samt jobb på Behrn för följande, .
Isabell Johansson
Sofie Karlsson
HL
Anna Siggesson
Emilia Johansson
Olivia Häggström
Här måste vi hjälpas åt att byta på Behrnjobbet, precis som vi gjorde när det var Dam-cupen mot Glanshammar. Dom som ska spela spelar och dom som inte ska spela jobbar. Ni som kan jobba på måndagen, gäller hela truppen, meddelar i gästboken så fort som möjligt!
Tisdag: Träning Behrn
Vi stannar där och ser vad som sker!
Vid frågor, kontakta Jonken eller någon annan i ledarstaben!
//Jonas
| Träning | 27 maj, 16:00 |
| Träning | 28 maj, 16:30 |
| Gamla Upsala SK (borta) | 29 maj, 20:00 |
| Träning | 1 jun, 16:30 |
| Träning | 2 jun, 16:30 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera