Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Örebro SK Fotboll Damlaget
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Örebro SK Fotboll Damlaget.
Damlaget
Följ oss för uppdateringar
Frövi IK tog under kvällen en 3-poängare mot ÖSK Söder 2. I första halvlek var de svarta varken med eller på tå, men matchen var ändå jämn. Frövi kunde dock ta ledningen med 1-0 i mitten av första halvlek, ett resultat som skulle visa stå sig matchen ut!
I andra halvlek var vi det klart bättre laget men lyckades inte få in bollj...eln! Närmast var Alex, med ett skott i utsidan av stolpen och Lollo M vars avslut strök stolpen på fel sida!
Bäst under kvällen i ÖSK var Jessica Ström tillsammans med Elin Pettersson. Sara Andersson belönades med hjälmen!
Nu tar vi nya tag och glömmer detta tills nästa match då vi bör börja som vi slutade och så ökar vi!
Tack till publik som trotsade ostadigt väder och kom till Ekängs IP denna kväll! Grattis Frövi!
//J
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera