Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Skuttunge SK Herrar
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Skuttunge SK Herrar.
Herrar
Följ oss för uppdateringar
Så har då äntligen Skuttunge öppna 2011 i inomhusfotboll dragit igång. Efter utomhussäsongsavslutning med gymnastika övningar i form av krigslekar och på vissa händer en överkonsumtion av O`Learys sortiment var det en brokig skara som äntrade golvet i Bälingehallen på söndagseftermiddagen.
Tuppfäktningen innan matchstart var vädig den på arenan La Ventas i Madrid.
Och psykningarna for likt spårljus under Operation Overlord och invasionen av Normandie den 6 juni 1944.
Jag hörde glunkas om att ett större tävlingsmoment ska införas i år, där det kommer som vanligt att räknas poäng men att man i slutreultatet kommer att få räkna bort ett antal omgångar, antinge någon sämre eller en när man inte har kunnat medverka.
Men det går inte att vänta hur länge som helst, för nu har tåget lämnat perrongen och det stannar inte förrän i slutet av februari 2011.
Turneringen fortsätter nu under kommande söndagar med start kl 13.00 om inget annat meddelas via ett sms.
Men till att börja med är du välkommen till Bälinge nu på söndag kl 13.00.
Uppdatering av matcher och tabell kommer du att hitta under fliken "Dokument".
| Träning | 26 maj, 19:00 |
| Skyttorps IF (borta) | 28 maj, 19:00 |
| Träning | 28 maj, 19:00 |
| Films SK 2 (borta) | 29 maj, 19:00 |
| Träning | 2 jun, 19:00 |
| 12 apr | Lediga på dan träning |
| 9 apr | Fotbollsskolan 2026 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera