Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Skultorps IF F-13
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Skultorps IF F-13.
F-13
Följ oss för uppdateringar
Hej!
På träningen i torsdags så var det några tjejer som uttryckte att de önskar att få fortsätta träna fotboll även under vinterhalvåret. JÄTTEKUL tycker vi, men samtidigt vill vi inte ”inkräkta” på de vinteridrotter som vi vet att en del tjejer i laget utövar. Vi tänkte oss därför en kompromiss där vi erbjuder en träning i månaden på Putteplan, för de som vill och kan.
Vi har inledningsvis bokat 3 tillfällen: Tisdagen den 24/10 kl 17-18.30, söndagen den 26/11 kl 17-18.30 och lördagen den 16/12 kl 10-11.30.
Vi har medvetet lagt träningarna på olika dagar för att förhoppningsvis möjliggöra att man åtminstone kan vara med vid något tillfälle. Kallelse kommer att gå ut inför varje träning!
Ha en fin kväll och helg!
Inga kommande aktiviteter
Det kommer Clara uppskatta! Tack för ert engagemang!
RapporteraRapportera
Ramona - ta kontakt med kansliet gällande detta!
RapporteraRapportera