Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Skultorps IF F-13
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Skultorps IF F-13.
F-13
Följ oss för uppdateringar
Hej alla vårdnadshavare i F13!
Hoppas era tjejer är laddade inför ännu en fotbollssäsong! Det är vi 😁
Vi drar igång med en kick-off tisdagen den 19 april kl. 17.30-18.30 (plats meddelas senare). Första träningen blir sedan söndag 24 april kl. 14.30-16 med efterföljande föräldramöte kl. 16-17 i klubbstugan, hoppas att så många som möjligt av er kan komma då.
Vi kommer sedan att fortsätta med träningar på tisdagar kl. 17.30-18.30 på Bosseplan. Planen är att hemmamatcher spelas söndagar kl. 15, bortamatcher kan dock variera. De söndagar som vi inte har match har vi istället träning kl. 14.30-16 på Putteplan. Varje vecka kommer alltså bestå av två fotbollstillfällen.
Nytt för i år är att årets allla idrottsrabatter säljs på våren och varje spelare ska sälja 7 st. Mer information om detta kommer inom kort!
// Linda, Frida & Sofia
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera