Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Skultorps IF F-16
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Skultorps IF F-16.
F-16
Följ oss för uppdateringar
Hej! Inte mycket kvar på fotbollssäsongen nu, här kommer (nästan) allt du behöver veta!
Sammandrag i Ulvåker 27 september
Det är mycket som händer på Åbrovallen i Ulvåker på lördag. Våra tre matcher kommer alla att spelas i Ulvahallen (inomhus). Arrangörerna hälsar att det dessutom är bil-bingo från ca kl 12.30, så den stora grusparkeringen kommer inte att vara tillgänglig. Parkering sker lämpligast precis vid infarten till Åbrovallen.
Spelschema (vastergotland.svenskfotboll.se)
Bollkajsor 27 september
12:00 spelar damseniorerna hemmamatch på Orkanvallen och flera tjejer i Skultorps F16 är bollkajsor. Samling 11.00 på Orkanvallen. Bemanningen kommunicerades i juli och eventuella byten ansvarar man själv för. Uppdraget som bollkajsa är viktigt för laget. Förutom att vi förväntas bemanna några få matcher per säsong så planerar vi också träningsmoment utifrån olika matchsituationer.
Säsongsavslutning 1 oktober
Vi har två ordinarie träningar kvar (24 samt 29 september) innan vi avslutar säsongen 1 oktober. Ordinarie träningstid men inget ombyte behövs. Samling i klubblokalen!
Kl 18.15 har vi ett kort föräldramöte!
Newbody
Det närmar sig slutspurt! Försäljningen pågår månaden ut så det är läge att kränga de där extra paketen med sockar till moster, beställa julklapps-t-shirten till pappa eller fylla på skafferiet med chilikryddor! Heja heja!
Hälsningar från ledarna
Träning | 1 okt, 17:15 |
![]() |
JUBILEUMSFEST 85-55 ÅR |
Idag | Motionsfotboll! |
20 sep | SKULTOPRSTRÄFFEN IDAG 20 SEPTEMBER 10-15. |
16 sep | SKULTORPSTRÄFFEN |
12 sep | MOTIONSFOTBOLL |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera