Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Skellefteå IBS F-12
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Skellefteå IBS F-12.
F-12
Följ oss för uppdateringar
Hej på er, hoppas ni haft en härlig påsk!
Nu närmar sig Skellefteå floorball cup med stormsteg. Så snart vi vet spelschemat kommer mer information för tjejernas del, är det någon av tjejerna som inte kommer att kunna spela får ni gärna meddela oss det.
För er föräldrar är det dags för sista arbetsinsatsen för säsongen! F12 har blivit tilldelade arbetsuppgifterna vid Nyckelpigan A under lördagen 2/5. Det blir ett lite tuffare arbetsschema men tänker att vi löser det tillsammans då vi tidigare haft ett väldigt bra samarbete (tack för det!). Ovan ser ni schemat. Räknar med en förälder per barn och schemalagt pass. Ni är fria att byta pass mellan varandra men meddela gärna ev byte här.
Hej på er! Nu är arbetsschemat klart inför nästa helg. Om det är någon av er som kan tänka sig att ta ett extra pass i kiosken 7.30-11.00 eller 14.45-19.00 alternativt sekretariatet 10.45-15.00 eller 18.45-22.30 så skulle det underlätta för en förälder i laget. Återkom här om ni sitter på en möjlig lösning!
RapporteraRapportera
Jag kan sitta i seket 18.45-22.30 om det behövs.
RapporteraRapportera
Funkar det för Minelles föräldrar att jag tar första två passen så tar andra två? Tar jag alltså 7:30-15.
RapporteraFanns det nånstans vad man förväntas göra som hallvärd by the way?
Rapportera
Jodet funkar för oss att jobba 14:45-22:30
RapporteraRapportera
Perfekt. Då gör vi så.
RapporteraRapportera
Tusen tusen tack Linnea!
RapporteraRapportera
Verkligen snällt Linnea! Ännu inte erhållit någon mer detaljerad information kring arbetsuppgifterna, återkommer vid mer information.
RapporteraRapportera
Ska det bakas till cupen?
RapporteraRapportera
Slänger ut en chansning. Inte så att nån är supersugen på att ta ett kioskpass 14.45-19.00?
RapporteraRapportera
Börjar bli desperat. Inte så att det finns nåt syskon som vill tjäna en peng genom kioskarbete 15-19 imorgon. Betalar en hundring/timme.
RapporteraRapportera