Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Skellefteå IBS P-14
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Skellefteå IBS P-14.
P-14
Följ oss för uppdateringar
Äntligen är det dags för innebandysäsongen att dra igång.
Nytt för i år är att vi kommer träna tillsammans med p13. Det skapar närhet mellan lagen då p13 kommer behöva låna spelare av oss till sina matcher och eventuellt vi också till våra. Både p13 och p14 kommer fortfarande spela i sin egen matchserie.
Första träningen är nu på torsdag 2 oktober, kl. 18.15-19.15, på Anderstorp.
Från och med nästa vecka kan det bli nya träningstider så vi återkommer med vilka dagar och tider det blir. Vi skickar kallelser till alla träningar och matcher och det är viktigt att ni svarar på dessa så att vi hinner förbereda oss tillsammans med ledarna i p13.
Vi kommer även skicka en kallelse till er för att höra vilka som vill spela matcher tillsammans med p13, men vi låter killarna ha några träningar innan den kallelsen kommer.
Precis som tidigare kommer vi behöva hjälp av er föräldrar att sälja fika och sitta i sekretariatet på hemmamatcher. Om ni inte kan den match ni tilldelas får ni byta med någon annan. Seriestart är sista helgen i oktober.
Vi ser fram emot en rolig säsong tillsammans!
Hoppas vi ses på torsdag!
Träning | 2 okt, 18:15 |
26 sep | "Prova på dagar" |
23 sep | Clubdagar på Intersport |
15 sep | Ledarträff 24 sep kl. 18.30 |
Hej! Vilken serie spelar de? Så att man vet vilken avgift som ska betalas...
RapporteraRapportera