Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Skärhamns IK Seniorer Herr
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Skärhamns IK Seniorer Herr.
Seniorer Herr
Följ oss för uppdateringar
Ludvig Hallgren blir den sjätte ledaren att kliva in i seniortruppens ledarstab.
Ludvig kommer att tillsammans med Jesper agera assisterande tränare till Markus. Han kommer senast från Ödsmåls IK Sundet, vilket är Ödsmåls andralag som huserar i Division 6. Ludvig har varit med sedan uppstarten av det laget och har gjort det med bravur. Han är ambitiös och vill framåt med sin ledarroll. Detta blir ett perfekt steg för honom och han är redan ett välkänt ansikte för många i truppen.
I samband med detta påbörjar nu Jesper Widenbäck sin rehabilitering på fotbollsplanen efter höftoperationerna och han kommer att framöver delta i vissa moment av fotbollträningen, men han behåller givetvis sin roll som assisterande tränare.
Ludvigs egna ord om att komma till SIK - Det känns toppen! En rolig möjlighet som man inte kan tacka nej till. Det känns som ett otroligt härligt gäng som har roligt tillsammans på och utanför planen.
Välkommen Ludvig!
Inga kommande aktiviteter
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera