Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Skara HF

Följ

Skara HF

Följ oss för uppdateringar
Följ

Oktober 2020

Alla aktiviteter
  • 1Tor
    v.40
    • 16:30

      Träning F13


      18:00
    • 18:00

      Träning F14


      19:30
    • 18:00

      Träning F10


      19:00
    • 18:30

      Träning U-lag Damer


      20:00
    • 19:00

      Träning F16


      21:00
    • 19:30

      Träning F18


      21:30
  • 2Fre
  • 3Lör
    • 10:00

      Laserdom och mat F12


      13:00
      skövde
      Samlingsinformation: Idrottshallen
      Samlingstid: 10:00
      Anteckning: Hej, dags för en lagaktivitet... vi tänkte åka till Skövde och spela laserdom och äta på ihop på Valle grillen.
      Hur många tjejer kan och vill vara med, svara på kallelsen så snart som möjligt. 1 spel laserdom betalar vi från lagkassan men maten på Valle grillen får varje tjej stå för själv.
      Beroende på hur många vi blir kan vi behöva någon förälder som skjutsar oss.
    • 14:00

      Skåre HK (hemma) U-lag Damer


      16:00
    • 14:30

      Torslanda HK vit (hemma) F14


      16:30
    • 19:00

      Tibro HK 1 (borta) F14


      21:00
  • 4Sön
    • 10:00

      Träning F7


      11:00
    • 12:00

      KFI Karlskrona HB (hemma) F14


      14:00
    • 14:00

      Anderstorps SK/Värnamo HK (borta) F18


      16:00
    • 15:00

      Lödde Vikings HK (borta) F14


      17:00
  • 5Mån
    v.41
    • 16:30

      Träning F9


      17:50
    • 17:30

      Träning F11


      19:00
    • 18:00

      Träning F12


      20:00
    • 18:30

      Träning U-lag Damer


      20:00
    • 19:00

      Träning F16


      21:00
    • 19:30

      Träning F18


      21:00
  • 6Tis
    • 16:30

      Träning F13


      18:00
    • 17:30

      Träning F18


      21:00
    • 18:00

      Träning F16


      20:00
    • 18:00

      Träning F10


      19:30
    • 18:30

      Träning U-lag Damer


      20:00
    • 19:00

      Träning F14


      21:00
  • 7Ons
    • 16:30

      Träning F9


      17:50
    • 17:30

      Träning F8


      18:30
    • 18:00

      Träning F12


      19:30
    • 18:30

      Träning F11


      20:00
    • 19:30

      Träning F16


      21:00
    • 19:30

      Träning F18


      21:30
  • 8Tor
    • 16:30

      Träning F13


      18:00
    • 18:00

      Träning F14


      19:30
    • 18:30

      Träning U-lag Damer


      20:00
    • 19:00

      Träning F16


      21:00
    • 19:30

      Träning F18


      21:30
  • 9Fre
    • 16:30

      Träning U-lag Damer


      18:00
    • 17:30

      Träning F14


      19:00
    • 18:00

      Träning F10


      19:00
    • 19:00

      IK Sävehof (borta) A-lag


      21:00
  • 10Lör
  • 11Sön
    • 10:00

      Träning F7


      11:00
    • 11:45

      Alingsås HK 2 (hemma) F18


      12:45
    • 14:00

      Forshaga HK (hemma) U-lag Damer


      16:00
    • 16:15

      Tibro HK (hemma) F16


      18:15
  • 12Mån
    v.42
    • 16:30

      Träning F9


      17:50
    • 17:30

      Träning F11


      19:00
    • 18:00

      Träning F12


      20:00
    • 18:30

      Träning U-lag Damer


      20:00
    • 18:30

      Träning F14


      19:30
    • 19:00

      Träning F16


      21:00
    • 19:30

      Träning F18


      21:00
  • 13Tis
    • 16:30

      Träning F13


      18:00
    • 18:00

      Träning F16


      20:00
    • 18:00

      Träning F10


      19:30
    • 18:00

      Träning F18


      20:00
    • 18:30

      Träning U-lag Damer


      20:00
    • 19:00

      Träning F14


      21:00
  • 14Ons
    • 16:30

      Träning F9


      17:50
    • 17:30

      Träning F8


      18:30
    • 18:00

      Träning F12


      19:30
    • 18:30

      Träning F11


      20:00
    • 19:00

      Klädprovning F10


      20:00
    • 19:00

      KFUM Trollhättan (borta) F18


      21:00
    • 19:30

      Träning F18


      21:30
    • 19:30

      Träning F16


      21:00
    • 19:40

      Träningsmatch med Tibro F13


      21:00
  • 15Tor
    • 16:30

      Träning F13


      18:00
    • 18:00

      Träning F14


      19:30
    • 18:30

      Träning U-lag Damer


      20:00
    • 19:00

      Träning F16


      21:00
    • 19:30

      Träning F18


      21:30
  • 16Fre
  • 17Lör
    • 15:30

      KFUM Kalmar HK (borta) F16


      17:30
    • 15:30

      Falköpings AIK HK (hemma) F18


      17:30
  • 18Sön
    • 09:00

      Falköpings AIK HK (borta) F12


      12:00
    • 10:00

      Träning F7


      11:00
    • 10:30

      Skara HF LILA (hemma) F12


      12:30
    • 10:30

      HK Malmö (hemma) F16


      12:30
    • 11:15

      KFUM Trollhättan (borta) F13


      13:15
    • 12:00

      Falköpings AIK HK (borta) F12


      14:00
    • 12:30

      KFUM IK Ulricehamn (borta) F13


      14:30
    • 14:00

      Falköpings AIK HK Vit (borta) F10


      16:00
    • 15:00

      Skövde HF Svart (borta) F10


      17:00
    • 15:30

      Lödde Vikings HK (borta) F16


      17:30
  • 19Mån
    v.43
    • 16:30

      Träning F9


      17:50
    • 17:30

      Träning F11


      19:00
    • 18:00

      Träning F12


      20:00
    • 19:00

      Träning F16


      21:00
    • 19:00

      Höörs HK H 65 (hemma) A-lag


      21:00
    • 19:30

      Träning F18


      21:00
  • 20Tis
    • 16:30

      Träning F13


      18:00
    • 18:00

      Träning F16


      20:00
    • 18:00

      Träning F18


      20:00
    • 18:00

      Träning F10


      19:30
    • 18:30

      Träning U-lag Damer


      20:00
    • 19:00

      Träning F14


      21:00
  • 21Ons
    • 16:30

      Träning F9


      17:50
    • 17:00

      Träning U-lag Damer


      18:30
    • 17:30

      Träning F8


      18:30
    • 18:00

      Träning F12


      19:30
    • 18:30

      Träning F11


      20:00
    • 18:30

      Skövde HF F12 (hemma) F13


      20:30
    • 19:30

      Träning F16


      21:00
    • 19:30

      Träning F18


      21:30
  • 22Tor
    • 16:30

      Träning F13


      18:00
    • 18:00

      Domarkurs F13


      21:00
    • 18:00

      Träning F14


      19:30
    • 18:00

      Domarutbildning. F16


      21:00
    • 18:30

      Träning U-lag Damer


      20:00
    • 19:00

      Träning F16


      21:00
    • 19:30

      Träning F18


      21:30
  • 23Fre
    • 17:45

      Paddelturnering F14


      21:00
    • 18:00

      Träning F10


      19:00
    • 19:30

      HK Brätte (hemma) U-lag Damer


      21:30
  • 24Lör
    • 10:00

      HK Country (hemma) F10


      12:00
    • 11:00

      Tibro HK (borta) F10


      13:00
    • 11:20

      HK Lidköping 1 (borta) F12


      13:20
    • 13:30

      KFUM IK Ulricehamn (borta) F12


      15:30
    • 14:00

      BK Heid (hemma) A-lag


      16:00
    • 14:30

      KFUM Trollhättan (hemma) F10


      16:30
    • 14:30

      Skövde HF Röd (borta) F12


      16:30
    • 15:00

      Match grupp 1 & grupp 2 F11


      20:00
    • 16:00

      Tibro HK (borta) F18


      18:00
    • 16:30

      HK Lidköping 2 (hemma) F10


      18:30
    • 16:30

      HK Country Svart (borta) F11


      18:30
    • 17:00

      Match grupp 3 & 4 F11


      20:00
    • 18:00

      HK Lidköping 1 (hemma) F11


      20:00
    • 18:00

      Falköpings AIK HK Röd (borta) F11


      20:00
    • 18:00

      Domare F11 F14


      19:00
  • 25Sön
    • 09:00

      Träning F6


      10:00
    • 10:00

      Träning F7


      11:00
    • 11:00

      HK Brukspôjkera (hemma) F16


      13:00
    • 12:30

      Skåre HK (borta) F16


      14:30
    • 14:30

      Skara HF LILA (hemma) F14


      16:30
    • 15:30

      Skåre HK (hemma) F14


      17:30
    • 16:30

      Skåre HK (hemma) F14


      18:30
    • 17:00

      KFUM Trollhättan 1 (borta) F16


      19:00
  • 26Mån
    v.44
    • 17:30

      Träning F11


      19:00
    • 18:00

      Träning F12


      20:00
    • 18:30

      Träning U-lag Damer


      20:00
    • 19:00

      Träning F14


      20:00
    • 19:00

      Träning F16


      21:00
    • 19:30

      Träning F18


      21:00
  • 27Tis
    • 16:30

      Träning F13


      18:00
    • 18:00

      Domar utbildning F14


      21:00
    • 18:00

      Träning F16


      20:00
    • 18:00

      Träning F10


      19:30
    • 18:00

      Träning F18


      20:00
    • 18:30

      Träning U-lag Damer


      20:00
  • 28Ons
    • 17:30

      Träning F8


      18:30
    • 18:00

      Träning F12


      19:30
    • 18:30

      Träning F11


      20:00
    • 19:00

      Kristianstad HK (borta) A-lag


      21:00
    • 19:30

      Träning F18


      21:30
    • 19:30

      Träning F16


      21:00
  • 29Tor
    • 16:30

      Träning F13


      18:00
    • 18:00

      Träning F14


      19:30
    • 18:30

      Träning U-lag Damer


      20:00
    • 19:00

      Träning F16


      21:00
    • 19:30

      Träning F18


      21:30
  • 30Fre
  • 31Lör