Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Skara HF F9
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Skara HF F9.
F9
Följ oss för uppdateringar
På lördag kommer vi ha sista träningen för i år. Efter träningen kommer vi att bjuda på pepparkaka, skumtomte och saft i omklädningsrummet. Är det någon som har någon allergi får de höra av sig till Niklas på 0767680099.
Vi kommer att starta träningarna igen den 13: januari.
Det kommer att vara matchspel helgerna 27/28 januari, 24/25 februari och 9/10 mars under våren. Det är inte klart än vilken av dagarna under helgerna som det är matcher på. Vidare info kommer så fort vi vet.
Vi kommer att fortsätta att träna extra då och då på onsdagar även under vintern och våren.
Ni som inte har hämtat era bingolotter och betalat för dessa ta kontakt med Linda och Maja. Se inlägget om bingolotter angående kontakt.
Sen den 20/12 spelar Skara HF seriematch mot HK Aranäs. Vi skulle gärna gå och titta med laget. Samling 18:30 i badentrén. Det kommer att komma en anmälan till detta de närmaste dagarna. Svara gärna på den. Matchen startar 19:00 och är klar ca 20:30.
Till sist vill vi tacka för denna höst! Alltid lika roligt samt att se era barns utveckling!
Mvh ledarna.
Inga kommande aktiviteter
Hej!
RapporteraVet ni vilken dag det blir i februari än? Om det blir matcher den 24 eller 25/2? 😊
Rapportera
Hej! Vi fick info från Lidköping (som har bjudit in oss) att de inte kunde den helgen. Just nu håller de kollar på ifall det kan bli en annan helg. Men inget som vi vet just nu.
RapporteraMvh Niklas
Rapportera
Okej, tack 😊
RapporteraRapportera
Hej! Ändrade planer igen. Lidköping hörde av sig och det kommer bli den 25/2 mellan 10-13:30.
RapporteraMvh Niklas Huss
Rapportera