Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Skara FC F-07/08
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Skara FC F-07/08.
F-07/08
Följ oss för uppdateringar
Vi vill börja med att säga vad kul det var att se hela laget spela så bra fotboll mot Råda igår. Heja er tjejer!!
Sedan kommer lite kort info här.
- Vallentuna Damfotboll F08 kommer till Skara på träningsläger. Vi har fått frågan om vi vill spela träningsmatch mot dem när de är här. Och det vill vi ju såklart, superkul! Så boka in söndag den 4 juli kl. 10:45. Hoppas så många som möjligt kan vara med då, även fast det är sommarlov och semester för många då.
- Sommarland Cup är planerad den 6 - 8 augusti. Vi är också anmälada till Färgelanda Cup (övernattningscup) den 13 - 15 augusti. Det är än så länge oklart om cuperna blir av som planerat. Färgelanda har lovat att återkomma med besked senast runt midsommar om, och i så fall på vilket sätt, cupen kommer att genomföras. Vi håller tummarna för att vi kan åka!
- Sista träningen inför sommaruppehållet blir onsdag den 30 juni. Sedan kör vi igång med träningarna igen v. 30, så att vi hinner träna några gånger innan Sommarland Cup.
/Ledarna
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera