Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Sjösa IF A-lag Herrar
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Sjösa IF A-lag Herrar.
A-lag Herrar
Följ oss för uppdateringar
Efter en kämparinsatts i söndags mot Trosa där första poängen spelades in så återvänder vi hem till Sjösa IP inför nästa batalj när det är dags att ta oss an Järna SK, som förra året huserade i division fem, men verkar haft ett tufft år där man slutade på sista plats.
Vad går att läsa sig till i media så har man genomgått en föryngring av sin trupp och denna säsong är en nystart för laget och man har siktet på att vara med i toppskiktet i år.
Efter tre matcher huserar man även i toppen (3:a) på 7 poäng efter vinster mot Nyköpings BK och Sköldinge och spelat lika mot Nya Södertälje KFF.
Men imorgon (onsdag) ska vi sätta dem på prov! Dem som ska testa dem är
Nisse
Johan
Agge
Romqvist
Hulting
Mellberg
Ludwig
Ogge
Jim
Simon
Lövgren
Edhager
Viktor
Hagberg
Hansen
Mobeck
Så kom till Sjösa IP imorgon onsdag och njut av lite fotboll klockan 19.
Kiosken är öppen med sitt sedvanliga klassiska utbud!
Väl mött!
| Barva IF (hemma) | 9 maj, 16:00 |
| Träning | 12 maj, 18:30 |
| Träning | 14 maj, 18:30 |
| Malmköpings IF (borta) | 15 maj, 19:00 |
| Träning | 19 maj, 18:30 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera