Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Föreningen Showdansgruppen Level Up
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Föreningen Showdansgruppen Level Up.
Level Up
Följ oss för uppdateringar
Hej! Nu börjar det verkligen närma sig det bästa på hela året, SHOW!! Hoppas att köpt biljetter- om inte är det dax för de säljer som smör!!
Som ni säkert sett har vi tidigare skickat ut angående scenkläder, vi har gjort en pytteliten ändring och har därför tagit bort inlägget. Här kommer en uppdaterad lista!
Intro- ALLA är med!
Så mycket glitter som möjligt. Dvs glittrig tröja/byxor/skor/accessoarer. Resterande ska vara svarta baskläder. Har man inte glittriga skor ska dem antingen vara svarta alternativt svarta strumpor. Har man inte något glittrigt kan man låna av varandra eller av föreningen.
Madonna-dvs höstterminens dans
Vi fixar:
Guldiga kjolar
Guldiga accessoarer
Ni fixar:
Svarta cykelbyxor
Svart bredaxlat linne
Vita skor med vita strumpor
Hits 00’s-dvs vårterminens dans
Här hjälpa vi alla åt att hitta!☺
Grupp 1: (Signe, Aela, Charlize, Elli, Eliona, Léna, Freja, Lova K, Agnes, Lowa S, Elin)
Lösa svarta, blåa eller gråa jeans/byxor/mjukisbyxor
Vitt bredaxlat linne som går nedanför naveln
Baseboll keps i valfri färg, finns där någon detalj man inte tycker om kan vi tejpa över!
Vita skor med vita strumpor
Grupp 2: (Maggie, Celine, Leslie, Thea, Tilde, Enya, Zoey, Nellie, Elsa, Svea, Hailey)
Utsvängda blåa jeans, gärna lågmidjade men annat funkar också
Långärmad tajt tröja, antingen rosa eller lila med ett vitt linne eller vit med ett rosa eller lila linne
Vita skor med vita strumpor
Tänk på att ta med ett ombyte de kan äta och åka i. Man får alltså INTE komma med scenkläder!!
Tänk även på att ha lämpliga underkläder, ljuset på scen är starkt och lyser lätt igenom kläderna. Lättast är att ta underkläder i samma färg som antingen huden eller kläderna man har över.
Vi förstår att alla inte har allt hemma. Kolla därför med vänner, grannar eller släktingar om ni kan låna i första hand. Känner ni att ni inte får ihop det är det fritt fram att höra av sig!
VIKTIGT!!! Senast nu på söndag (24/3) måste ni ha skickat in om erat barn har allergi eller matrestriktioner! Skriv antingen en kommentar eller privat till mig eller Iris!
Trevlig helg!
Kram Ebba & Iris
Charlize är allergisk mot tomat.
RapporteraRapportera
Leslie allergisk mot cashewnöt/pistagenöt :)
RapporteraRapportera
Hailey är laktosintolerant
RapporteraRapportera
Elli är laktosintolerant
RapporteraRapportera
Ska tjejerna ha med sig alla scenkläder imorgon? Nellie fattas vitt linne och glittrig/med paljetter tröja
RapporteraRapportera
Hej! Nej, vi tänker att scenkläderna ska tas med sista träningen, dvs 8/4. Då kollar vi så att alla har hittat allt och om inte så fixar vi det då☺
RapporteraRapportera
Agnes tar med tre toppar i olika glittrighetsnivå, så får ni kika på dem, vilka som kan fungera.
RapporteraRapportera
Jag har en svart glittrig klänning också, men ni skriver tröja/byxor, så det är kanske inte aktuellt, men Agnes tar med den också imorgon.
RapporteraRapportera
Hej! Superbra! Det är inte vi som bestämt introkläderna så jag får kolla med dem ledarna. Men jag tror att det hade fungerat så länge man kan dansa i den!
RapporteraRapportera
Hej! Igår var sista dagen att meddela angående allergier och matrestriktioner. Har man inte gjort det ännu måste man göra det omgående!
RapporteraRapportera
Inga allergier för Celine men äter ej fläskkött.
RapporteraRapportera
Hej! Aela: -gris och tål inte fisk . Ursäkta för sent svar
RapporteraRapportera