Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Föreningen Showdansgruppen Dancing Divas
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Föreningen Showdansgruppen Dancing Divas.
Dancing Divas
Följ oss för uppdateringar
Hej!!
Hoppas alla hade kul idag!!!!
Vi märkte att alla inte hade med sig alla scenkläderna, det var små detaljer (viktiga men små) som glömdes. Läs igenom NOGA vad de ska ha på sig. Under vita skor har man vita strumpor och under svarta strumpor etc. Ta hellre med ett par för mycket än ett par för lite, också bra om någon glömt.
De ska också dansa med ryggsäckar, för att de ska se ”fulla” ut behöver alla ta med en filt eller en mindre kudde att lägga i väskan. Ta också jättegärna med sysselsättning - inget som färgar av sig osv.
Mvh Alma och Agnes (superstolta ledare)
Selma blev av med 1 par strumpor med strasspärlor på igår om ni vill kolla ifall de råkar hamna i fel väska.
RapporteraRapportera
Någon har fått de med sig - inget blev kvarlämnat i logen när vi lämnade igår.
RapporteraRapportera