Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Sala FF U15
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Sala FF U15.
U15
Följ oss för uppdateringar
Hej alla P11-barn och föräldrar!
Vi går mot ljusare tider och mildare väder och kommer redan den här veckan börja träna utomhus igen på Lärkans konstgräsplan vilket ersätter inomhusträningen. Tiderna som gäller fr.o.m tisdag 23/2 och troligtvis april ut är följande:
Tisdag: 16-17.30
Fredag: 15.30-17.00
Det kommer inte skickas ut separata inbjudningar till träningar utomhus utan all information finns på Sala FF P11’s sida på laget.se.
Vi följer Folkhälsomyndighetens och Fotbollförbundets rekommendationer och åtgärder som ska vidtas gällande Covid-19.
Till exempel:
- Stanna hemma vid minsta förkylningssymtom
- Alla byter om hemma
- Föräldrar lämnar och hämtar på parkeringen.
- Alla spritar händerna innan träning (vi tar med handsprit)
- Vi undviker större samling med hela gruppen
- Vi lägger upp träningen utan direkta kontaktövningar
Vi hjälps alla åt för att skapa en säker träningsmiljö.
Vi förstår att träningstiderna kan vara svåra för en del. Vi hoppas i alla fall på stor uppslutning av fotbollssugna barn! Är det så att någon inte tänkt fortsätta denna säsong önskar vi att ni meddelar detta så snart som möjligt så att vi kan planera utifrån gällande förutsättningar. En separat inbjudan till fotbollssäsongen 2021 kommer via laget.se där ni på ett enkelt sätt kan meddela detta.
Våriga fotbollshälsningar
Ledare och admin i P11
| IFK Västerås FK P11 (borta) | 6 jun, 13:30 |
| Träning | 8 jun, 18:00 |
| IK Franke U15 BLÅ (hemma) | 10 jun, 19:15 |
| Träning | 11 jun, 18:00 |
| ArosCupen | 13 jun, 17:00 |
Hej,
RapporteraÄr det träning imorgon också?
Rapportera