Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Sunnersta AIF

Följ

Sunnersta AIF

Följ oss för uppdateringar
Följ

Augusti 2022

Alla aktiviteter
  • 1Mån
    v.31
  • 2Tis
  • 3Ons
    • 16:00

      Träning P-07


      17:30
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
    • 17:00

      Träning A-lag Dam


      19:15
    • 18:00

      Träning F-10


      19:30
    • 18:00

      Träning P17


      19:30
  • 4Tor
  • 5Fre
    • Heldag

      Träningsläger F-08

    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:30

      Träning P17


      19:00
    • 18:00

      Bollis IK Uppsala - GUSK F-10


      21:00
    • 19:00

      Fanna BK (hemma) A-lag Herr


      20:00
  • 6Lör
    • Heldag

      Träningsläger F-08

    • 10:00

      Gamla Upsala SK F10 Gul (borta) F-10


      12:00
    • 14:00

      Knarrbacken FC 3 (hemma) P-12


      16:00
    • 15:00

      Vaksala SK 2 (hemma) A-lag Herr


      16:00
  • 7Sön
    • Heldag

      Träningsläger F-08

    • 10:00

      Danmarks IF P2012 Vit (hemma) P-12


      12:00
      Granebergs G1
      Serie: P10 Röd 7
      Samlingsinfo: Graneberg
      Samlingstid: 09:30
      Anteckning: Seriematch, samling 30 min innan matchstart. Tag med matchtröja, vattenflaska och överdragskläder.

      OBS - samtliga spelare kallas till denna match eftersom det är semestertider och osäkert hur många som är hemma. Lag kommer att tas ut och kommuniceras cirka en vecka innan matchdag.
      Resultat och referat
    • 11:00

      IK Sirius FK F10 B (hemma) F-10


      13:00
    • 13:00

      Sandvikens IF (borta) P17


      15:00
    • 13:30

      Intresseanmälan dubbelmöte mot Håbo IF P-11


      17:00
    • 13:30

      Dubbelmöte mot Håbo P-11


      16:15
    • 14:00

      BKV Norrtälje P09 Blå (borta) P-09


      16:00
    • 15:00

      IFK Uppsala (hemma) P-07


      17:00
    • 17:00

      Träning F-14


      18:00
  • 8Mån
    v.32
    • 17:30

      Träning F-12


      18:45
    • 18:00

      Träning F-10


      19:30
    • 18:00

      Träning F-11


      19:30
    • 18:30

      Träning P-10


      20:00
    • 19:30

      Fanna BK (borta) A-lag Dam


      21:30
    • 19:30

      Träning A-lag Herr


      21:00
  • 9Tis
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
    • 16:00

      Träning P-07


      17:30
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:30

      Träning F-07/06


      19:00
    • 17:30

      Träning F-08


      19:00
    • 18:00

      Träning P17


      19:30
    • 18:00

      Träning P-11


      19:30
    • 18:30

      Träning F-09


      20:00
    • 18:30

      Träning P-12


      19:45
    • 19:00

      Träning A-lag Herr


      20:30
  • 10Ons
    • 13:00

      P17 Fotboll


      17:00
    • 16:00

      Träning P-08


      17:30
    • 16:00

      Träning P-07


      17:30
    • 17:45

      Träning F-13


      19:00
    • 18:00

      Träning F-10


      19:30
    • 18:00

      Träning P17


      19:30
    • 18:00

      Träning A-lag Dam


      19:30
    • 18:30

      Träning P-10


      20:00
  • 11Tor
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:00

      Träning F-14


      18:15
    • 17:30

      Träning F-07/06


      19:00
    • 17:30

      Träning F-08


      19:00
    • 18:00

      IK Sirius FK U14 (borta) P-07


      20:00
    • 18:00

      Träning F-11


      19:30
    • 18:00

      Träning A-lag Dam


      19:30
    • 18:30

      Träning P-12


      19:45
    • 19:30

      Träning A-lag Herr


      21:00
  • 12Fre
    • 16:45

      Träning P17


      18:00
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 19:00

      Danmarks IF (hemma) A-lag Dam


      21:00
    • 19:30

      Roserbergs IK 2 (borta) A-lag Herr


      20:30
  • 13Lör
    • 09:30

      Seriematch Vaksala P-11


      11:15
    • 10:00

      IK Fyris F12 vit (hemma) F-12


      11:30
    • 12:00

      Skuttunge SK /IK Hinden (hemma) F-11


      14:00
    • 12:00

      FC Arlanda P10 Vit (hemma) P-12


      14:00
    • 12:15

      Olands FF P06/07 (hemma) P17


      14:15
    • 15:00

      IK Sirius FK P08 (hemma) P-08


      17:00
  • 14Sön
    • 09:15

      Unik FK 1 (borta) P-12


      11:15
    • 10:00

      Vaksala SK Röd (borta) P-10


      12:00
    • 10:00

      Gamla Upsala SK F12 (hemma) F-12


      11:30
    • 11:00

      SK Iron (borta) F-07/06


      13:00
    • 11:30

      Rosersbergs IK F10/11 (borta) F-11


      13:30
    • 13:30

      Sigtuna IF FK F10 Vit (borta) F-10


      15:30
    • 13:50

      Kallelse till bortamatch mot Sigtuna IF P-11


      17:00
    • 14:00

      Rosersbergs IK (borta) A-lag Herr


      15:00
    • 14:00

      Danmarks IF P2010 Vit (hemma) P-10


      16:00
    • 15:00

      Essinge IK (hemma) P17


      17:00
    • 16:00

      Träning P-13


      17:00
    • 16:45

      Träning F-13


      18:00
  • 15Mån
    v.33
    • 16:45

      Träning P-08


      18:15
    • 16:45

      Träning P-07


      18:15
    • 17:30

      Träning F-12


      18:45
    • 18:00

      Träning F-10


      19:30
    • 18:00

      Träning F-11


      19:30
    • 18:00

      Träning A-lag Dam


      19:30
    • 18:30

      Träning P-10


      20:00
    • 19:30

      Träning A-lag Herr


      21:00
  • 16Tis
    • 16:45

      Träning P-08


      18:15
    • 16:45

      Träning P-07


      18:15
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:30

      IK Sirius FK F10 S (borta) F-10


      19:30
    • 17:30

      Träning F-07/06


      19:00
    • 17:30

      Träning F-08


      19:00
    • 18:00

      Träning P17


      19:30
    • 18:00

      Träning P-11


      19:30
    • 18:00

      Träning P-14


      19:00
    • 18:15

      Enköpings SK FK U15 (hemma) P-07


      20:15
    • 18:30

      Träning F-09


      20:00
    • 18:30

      Träning P-12


      19:45
    • 19:00

      Träning A-lag Herr


      20:30
    • 19:00

      Sunnerstacupen 2022 Fotboll


      21:00
  • 17Ons
    • 17:30

      Träning F-12


      18:45
    • 17:45

      Träning F-13


      19:00
    • 18:00

      Träning F-10


      19:30
    • 18:00

      Träning P17


      19:30
    • 18:00

      Träning A-lag Dam


      19:30
    • 18:30

      Träning P-10


      20:00
  • 18Tor
    • 17:00

      Träning P-09


      18:15
    • 17:00

      Träning F-14


      18:15
    • 17:30

      Träning F-07/06


      19:00
    • 17:30

      Träning F-08


      19:00
    • 18:00

      Träning F-11


      19:30
    • 18:00

      Träning P-11


      19:30
    • 18:00

      Träning P-14


      19:00
    • 18:00

      Träning A-lag Dam


      19:30
    • 18:30

      Träning P-12


      19:45
    • 19:00

      Sigtuna IF FK F09 (hemma) F-09


      21:00
    • 19:00

      Knarrbacken FC 1 (borta) P-09


      21:00
    • 19:00

      Olands FF F2012 (borta) F-12


      20:30
    • 19:20

      Träning F-08


      21:00
    • 19:30

      Träning A-lag Herr


      21:00
  • 19Fre
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 18:15

      Håbo FF (hemma) A-lag Herr


      19:15
  • 20Lör
    • Heldag

      Poolspel i Örsundsbro F-14

    • 08:00

      Sunnerstacupen F-10


      17:00
    • 08:00

      Sunnerstacupen P-14


      18:00
    • 09:00

      Sunnerstacupen 2022 P-13


      18:00
    • 09:00

      Intresseanmälan Sunnerstacupen P-11


      17:00
    • 09:00

      Sunnersta AIF (hemma) F-12


      17:00
    • 10:00

      SK Iron (borta) F-11


      12:00
    • 10:00

      Unik FK 2 (borta) P-12


      12:00
    • 14:00

      Frösunda SK (borta) A-lag Herr


      15:00
    • 14:00

      Storvreta IK F08:vit (borta) F-08


      16:00
    • 15:00

      Forssa BK (borta) P17


      17:00
    • 15:00

      Riala GoIF P06-07 (borta) P17


      17:00
    • 15:30

      Håbo FF Röd (borta) P-12


      17:30
  • 21Sön
    • 08:00

      Sunnerstacupen P-10


      16:00
    • 08:00

      SAIF-cupen 2022 P-12


      17:00
    • 08:15

      Sunnerstacupen F-13


      15:00
    • 09:00

      SAIF cupen F-11


      17:00
    • 11:30

      IF VP Uppsala F-10 (borta) F-10


      13:30
    • 11:30

      Sunnerstacupen F-14


      13:30
    • 12:00

      Vaksala SK Gul (borta) P-07


      14:00
    • 13:00

      Knivsta IK P2009 (borta) P-09


      15:00
    • 13:30

      Danmarks IF 2012 (borta) F-12


      15:00
    • 14:00

      Märsta IK (borta) P-08


      16:00
    • 16:00

      Ullfors IK (hemma) A-lag Dam


      18:00
    • 16:00

      Storvreta IK F07:blå (hemma) F-07/06


      18:00
    • 16:00

      Träning P-13


      17:00
  • 22Mån
    v.34
    • 16:45

      Träning P-08


      18:15
    • 16:45

      Träning P-07


      18:15
    • 17:30

      Träning F-12


      18:45
    • 18:00

      Träning F-10


      19:30
    • 18:00

      Träning F-11


      19:30
    • 18:30

      BKV Norrtälje F11 Röd (hemma) F-11


      20:30
    • 18:30

      Knivsta IK F2010 (hemma) F-10


      20:30
    • 18:30

      Träning P-10


      20:00
    • 19:30

      Träning A-lag Herr


      21:00
  • 23Tis
    • 16:45

      Träning P-08


      18:15
    • 16:45

      Träning P-07


      18:15
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:30

      Träning F-07/06


      19:00
    • 17:30

      Träning F-08


      19:00
    • 18:00

      Träning P17


      19:30
    • 18:00

      Träning P-11


      19:30
    • 18:00

      Träning P-14


      19:00
    • 18:30

      Örsundsbro IF F09 (hemma) F-09


      20:30
    • 18:30

      Vaksala SK svart 1 (hemma) P-12


      20:30
    • 18:30

      Träning F-09


      20:00
    • 18:30

      Träning P-12


      19:45
    • 19:00

      Träning A-lag Herr


      20:30
  • 24Ons
    • 17:30

      Träning F-12


      18:45
    • 17:45

      Träning F-13


      19:00
    • 18:00

      Träning F-10


      19:30
    • 18:00

      Träning P17


      19:30
    • 18:30

      Alsike IF P10 Svart (hemma) P-10


      20:30
    • 18:30

      Unik FK 08 (hemma) F-08


      20:30
  • 25Tor
    • 17:00

      Träning F-09


      18:30
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:00

      Träning F-14


      18:15
    • 17:30

      Träning F-07/06


      19:00
    • 17:30

      Träning F-08


      19:00
    • 18:00

      Träning F-11


      19:30
    • 18:00

      Träning P-11


      19:30
    • 18:00

      Träning P-14


      19:00
    • 18:30

      Träning P-12


      19:45
    • 19:00

      Roslagsbro IF P09 Röd (hemma) P-09


      21:00
    • 19:30

      Träning A-lag Herr


      21:00
  • 26Fre
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 18:15

      Skuttunge SK (borta) A-lag Dam


      20:15
  • 27Lör
    • Heldag

      Knatteligan, Håbo P-13

    • 10:00

      Alsike IF F10 Svart (hemma) F-10


      12:00
    • 10:15

      Alsike IF F11 Svart (borta) F-11


      12:15
    • 11:00

      Matchspel GUSK-dagen P-13


      13:00
    • 12:00

      Danmarks IF F2011 Vit (hemma) F-11


      14:00
    • 12:00

      Knarrbacken FC 2 (hemma) P-12


      14:00
    • 13:00

      Gamla Upsala SK P12 Svart (borta) P-12


      15:00
    • 13:15

      Rimbo IF P06 (hemma) P17


      15:15
    • 14:00

      Upsala IF Fotboll P12 2 (hemma) P-12


      16:00
    • 15:00

      Sigtuna IF FK P08 Blå (hemma) P-08


      17:00
  • 28Sön
    • 09:00

      Matchspel i knatteligan F-13


      14:00
    • 09:30

      IK Sirius FK P10B 2 (borta) P-10


      11:30
    • 10:00

      Vaksala SK Gul 2 (hemma) F-12


      11:30
    • 10:00

      BKV Norrtälje P09 Röd (borta) P-09


      12:00
    • 11:00

      Vaksala SK gul 1 (borta) F-12


      12:30
    • 11:00

      Upsala IF Fotboll F08/09 (borta) F-09


      13:00
    • 14:00

      Håbo FF Röd (hemma) F-10


      16:00
    • 15:00

      Upsala IF Fotboll (hemma) P17


      17:00
    • 15:00

      Unik FK grön 2 (borta) P-10


      17:00
    • 16:00

      Träning P-13


      17:00
    • 17:00

      Uppsala-Kurd FK (borta) A-lag Herr


      19:00
    • 17:00

      Träning F-14


      18:00
  • 29Mån
    v.35
    • 16:45

      Träning P-08


      18:15
    • 16:45

      Träning P-07


      18:15
    • 17:30

      Träning F-12


      18:45
    • 18:00

      Träning F-10


      19:30
    • 18:00

      Träning F-11


      19:30
    • 18:15

      Procyon BK 2 (hemma) A-lag Herr


      19:15
    • 18:30

      Träning P-10


      20:00
    • 19:30

      Träning A-lag Herr


      21:00
  • 30Tis
    • 16:45

      Träning P-08


      18:15
    • 16:45

      Träning P-07


      18:15
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:30

      Träning F-07/06


      19:00
    • 17:30

      Träning F-08


      19:00
    • 18:00

      Träning P17


      19:30
    • 18:00

      Träning P-11


      19:30
    • 18:00

      Träning P-14


      19:00
    • 18:30

      Träning F-09


      20:00
    • 18:30

      Träning P-12


      19:45
    • 19:00

      Träning A-lag Herr


      20:30
  • 31Ons
    • 17:30

      Träning F-12


      18:45
    • 17:45

      Träning F-13


      19:00
    • 18:00

      Träning F-10


      19:30
    • 18:00

      Träning P17


      19:30
    • 18:30

      Träning P-10


      20:00