Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Sunnersta AIF

Följ

Sunnersta AIF

Följ oss för uppdateringar
Följ

Maj 2022

Alla aktiviteter
  • 1Sön
    v.17
    • 00:00

      Storvreta IK F11 (hemma) F-11


      02:00
    • 08:00

      SAIF P10 säsongen 2022 P-10


      19:00
    • 08:00

      Städaktivitet vuxen runt Carolina Redeviva och Slottet P17


      12:00
    • 08:00

      Städaktivitet spelare runt Carolina Redeviva och Slottet P17


      12:00
    • 09:00

      Träning P-11


      10:30
    • 09:15

      Träning F-07/06


      10:30
    • 10:30

      IK Fyris Uppsala P07/08 vit (hemma) P-08


      12:30
    • 10:30

      Unik FK 08 (borta) F-08


      12:30
    • 10:30

      F08 F-09


      12:00
    • 11:15

      Upsala IF Fotboll P12 1 (borta) P-10


      13:15
    • 12:00

      Knarrbacken FC 3 (borta) P-12


      14:00
    • 12:00

      FC Arlanda P10 Vit (borta) P-12


      14:00
    • 12:00

      Almo/Upplands-Ekeby IF (borta) P-09


      14:00
    • 13:00

      Träning P-14


      14:00
    • 16:00

      Träning P-13


      17:00
    • 16:10

      IK Sirius FK F10 B (borta) F-10


      18:10
    • 16:45

      Träning F-13


      18:00
    • 17:00

      Danmarks IF P2012 Vit (borta) P-12


      19:00
    • 18:00

      Vasalunds IF (borta) P17


      20:00
    • 18:00

      Gamla Upsala SK F10 Gul (hemma) F-10


      20:00
    • 18:00

      F14 Fotboll


      20:00
    • 18:00

      Träning F-09


      19:30
  • 2Mån
    v.18
    • 18:45

      Olands FF P06/07 (borta) P17


      20:45
  • 3Tis
  • 4Ons
  • 5Tor
  • 6Fre
    • 15:00

      F2010 Fotboll


      21:00
    • 15:20

      Träning F-10


      16:20
    • 16:30

      Lagkväll F-10


      20:30
    • 17:15

      Träning P-08


      18:30
    • 17:15

      Träning P17


      18:30
    • 17:15

      Träning P-07


      18:30
    • 18:00

      Vaksala SK Gul (borta) P-09


      20:00
    • 19:30

      Danmarks IF (borta) A-lag Dam


      21:30
  • 7Lör
    • 10:00

      Vaksala SK Röd (hemma) P-10


      12:00
    • 10:00

      Alsike IF F08 (hemma) F-08


      12:00
    • 10:00

      Sigtuna IF FK F10 Vit (hemma) F-10


      12:00
    • 10:00

      Fanna BK F10 (hemma) F-12


      11:30
    • 10:00

      Match F-09


      12:00
    • 10:15

      Riala GoIF P06-07 (hemma) P17


      12:15
    • 10:15

      Gamla Upsala SK Juniorlag Herr (hemma) P17


      12:15
    • 11:30

      Gamla Upsala SK F12 (borta) F-12


      13:00
    • 12:00

      Rosersbergs IK F10/11 (hemma) F-11


      14:00
    • 12:00

      Träning P-15


      14:00
    • 12:00

      Håbo FF Röd (hemma) P-12


      14:00
    • 13:30

      Vaksala SK (hemma) P-11


      15:00
  • 8Sön
    • 09:00

      Träning P-10


      10:00
    • 09:30

      Träning F-07/06


      10:30
    • 09:30

      Sigtuna IF Fotboll (hemma) P-11


      11:00
    • 10:00

      Skuttunge SK /IK Hinden (borta) F-11


      12:00
    • 10:00

      Unik FK 1 (hemma) P-12


      12:00
    • 10:00

      BKV Norrtälje P09 Blå (hemma) P-09


      12:00
    • 10:00

      Matchvärd Sunnersta AIF P09 Svart - BKV Norrtälje P09 Blå P-09


      12:00
    • 11:45

      Danmarks IF P2010 Vit (borta) P-10


      13:45
    • 14:00

      IK Sirius FK F10 S (hemma) F-10


      16:00
    • 15:00

      Storvreta IK P07 Blå (hemma) P-07


      17:00
    • 16:00

      Rosersbergs IK (hemma) A-lag Herr


      18:00
    • 16:00

      Träning P-13


      17:00
    • 16:30

      Täby FK (hemma) P17


      18:30
    • 16:45

      Träning F-13


      18:00
    • 18:00

      Sigtuna IF FK F09 (borta) F-09


      20:00
  • 9Mån
    v.19
    • 18:00

      Träning F-11


      19:30
    • 18:00

      Träning F-10


      19:30
    • 18:30

      Träning P-10


      20:00
    • 19:00

      Roserbergs IK 2 (hemma) A-lag Herr


      21:00
    • 19:00

      Ledare fotbollsskola Fotboll


      21:00
    • 19:00

      Diskussion om vår framtid Juniorlag Damer


      20:30
  • 10Tis
    • 00:00

      Enköpings SK FK P05 (hemma) P17


      02:00
    • 16:30

      Träning P-08


      17:45
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:00

      Träning P-13


      18:00
    • 17:15

      Träning P17


      18:30
    • 17:30

      Träning Juniorlag Damer


      19:00
    • 18:00

      Enköpings SK FK U15 (hemma) P-07


      20:00
    • 18:00

      Träning P-11


      19:30
    • 18:00

      Träning P-14


      19:00
    • 18:15

      Träning F-07/06


      19:30
    • 18:15

      Träning F-08


      19:30
    • 18:30

      Träning F-09


      20:00
    • 18:30

      Träning P-12


      19:30
    • 18:30

      Träning A-lag Dam


      19:45
    • 19:00

      Huvudstyrelse möte Fotboll


      21:00
    • 19:30

      Träning A-lag Herr


      21:00
  • 11Ons
  • 12Tor
  • 13Fre
    • 16:30

      Träning F-10


      17:45
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:15

      Träning P17


      18:30
    • 17:15

      Träning P-07


      18:30
    • 17:15

      Träning P-08


      18:30
    • 18:00

      Upsala IF Fotboll P08 (borta) P-08


      20:00
    • 18:30

      IF VP Uppsala 2 (borta) P-09


      20:30
    • 19:00

      Ullfors IK (borta) A-lag Dam


      21:00
  • 14Lör
    • 09:30

      Vaksala SK svart 1 (borta) P-12


      11:30
    • 10:00

      SAIF-dagen 2022 F-14


      15:00
    • 10:00

      SAIF-dagen F-13


      15:30
    • 10:00

      SAIF-dagen P-10


      15:00
    • 10:00

      SAIF-dagen 14 maj! F-11


      15:00
    • 10:00

      Intresseanmälan SAIF dagen P-11


      15:00
    • 10:00

      SAIF-dagen P-13


      15:00
    • 10:00

      SAIF-dagen P-14


      15:00
    • 10:00

      SAIF-dagen 2022 (anmälan) P-09


      15:00
    • 10:00

      SAIF-dagen 2022 P-12


      15:00
    • 10:00

      SAIF-dagen F-12


      15:00
    • 10:00

      SAIF-dagen F-09


      15:00
    • 10:00

      Dam-laget på SAIF-dagen A-lag Dam


      15:00
    • 10:30

      SAIF dagen A-lag Herr


      14:00
    • 11:00

      SAIF-dagen F-10


      15:00
      Graneberg
      Samlingsinformation: Planket, Graneberg
      Samlingstid: 10:55
      Anteckning: Se separat mail med översikten.

      SAIF-dagen börjar 10:00.
      SAIF F-2010 samlas 10:55 vid planket på Graneberg för 3-kamp.
      11:30-12:00 spelar vi fotboll med/mot SAIF Damlag.

      Vi håller ihop laget mellan 10:55 och 12:00. Det händer massa roliga saker före och efter, och man får gärna vara med, men det är då på eget ansvar :)
    • 16:30

      Upsala IF Fotboll (borta) P17


      18:30
    • 16:45

      Sirius - Elfsborg P-12


      19:20
    • 16:45

      Sirius-Elfsborg P-10


      19:30
    • 17:30

      Sirius-Elfsborg P-08


      19:30
    • 17:30

      Sirius - Elfsborg P-14


      19:30
  • 15Sön
    • 08:45

      IK Sirius FK (borta) P-11


      10:30
    • 10:00

      Films SK IFK D/Ö F07 (hemma) F-07/06


      12:00
    • 10:00

      Unik FK 2 (hemma) P-12


      12:00
    • 10:00

      Danmarks IF 2012 (hemma) F-12


      11:30
    • 11:40

      Alsike IF P10 Svart (borta) P-10


      13:40
    • 12:00

      SK Iron (hemma) F-11


      14:00
    • 12:00

      Enköpings SK UK F-10 (borta) F-12


      13:30
    • 12:30

      Storvreta IK F08:vit (hemma) F-08


      14:30
    • 12:30

      Gäst (hemma) F-09


      14:00
    • 13:00

      Håbo FF (borta) A-lag Herr


      14:00
    • 14:00

      IF VP Uppsala F-10 (hemma) F-10


      16:00
    • 15:00

      Sk Wigör - Sunnersta AIF P-11


      18:00
    • 16:00

      Träning P-13


      17:00
    • 16:45

      Träning F-13


      18:00
    • 17:00

      BKV Norrtälje P09 Röd (hemma) P-09


      19:00
    • 17:00

      Träning F-14


      18:30
    • 17:00

      Matchvärd Sunnersta AIF P09 Grön - BKV Norrtälje P09 Röd P-09


      19:00
    • 18:00

      Örsundsbro IF F09 (borta) F-09


      20:00
  • 16Mån
    v.20
    • 17:30

      Träning F-12


      18:30
    • 18:00

      Knivsta IK F2010 (borta) F-10


      20:00
    • 18:00

      Träning F-11


      19:30
    • 18:00

      Träning F-10


      19:30
    • 18:15

      Lagfotografering P-10


      18:30
    • 18:30

      Träning P-10


      20:00
    • 18:45

      Fotografering F-12


      19:00
    • 19:00

      Frösunda SK (hemma) A-lag Herr


      20:00
    • 19:00

      P2014 Fotboll


      21:00
    • 19:00

      Föräldramöte P-14


      20:30
  • 17Tis
    • 16:30

      Träning P-08


      17:45
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:00

      Träning P-13


      18:00
    • 17:15

      Träning P17


      18:30
    • 17:40

      Lagfotografering P-14


      18:00
    • 18:00

      Lagfotografering A-lag Dam


      18:30
    • 18:00

      Träning P-12


      19:15
    • 18:00

      Träning P-11


      19:30
    • 18:00

      Träning P-14


      19:00
    • 18:00

      P-13: Lagfotografering P-13


      18:30
    • 18:15

      Träning F-07/06


      19:30
    • 18:15

      Träning F-08


      19:30
    • 18:15

      Träning Juniorlag Damer


      19:30
    • 18:30

      Träning F-09


      20:00
    • 18:45

      Lagfoto A-lag Herr


      19:15
    • 19:00

      Rimbo IF P06 (borta) P17


      21:00
    • 19:00

      Vaksala SK Gul (borta) P-07


      21:00
    • 19:30

      Träning A-lag Herr


      21:00
    • 19:30

      Ulf Sisell Fotboll


      21:30
    • 19:30

      Träning A-lag Dam


      21:00
  • 18Ons
    • 17:30

      Träning Onsdagsgruppen


      19:00
    • 17:30

      Träning P-15


      18:30
    • 17:40

      Lagfotografering och träning F-13


      19:00
    • 18:00

      Olands FF F2012 (hemma) F-12


      19:30
    • 18:00

      Träning F-10


      19:30
    • 18:15

      Fotografering F-10


      18:30
    • 18:30

      Träning P-10


      20:00
    • 18:30

      Träning F-08


      20:00
    • 18:30

      Fotografering P-08


      18:45
    • 19:00

      Sunnerstacupen 2022 Fotboll


      21:00
  • 19Tor

    • 17:30
    • 16:30

      Intresseanmälan målvaktsträning P-11


      17:30
    • 16:30

      Målvaktsträning med Filippo F-11


      17:30
    • 17:00

      Träning F-14


      18:15
    • 17:00

      Träning P-07


      18:15
    • 17:00

      Träning P-08


      18:15
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:00

      Lagfotografering P-11


      17:30
    • 17:30

      Fotografering P-12


      18:00
    • 18:00

      Träning F-11


      19:30
    • 18:00

      Träning P-12


      19:15
    • 18:00

      Träning P-11


      19:30
    • 18:00

      Träning P-14


      19:00
    • 18:15

      Träning P17


      19:30
    • 18:15

      Träning F-07/06


      19:30
    • 18:15

      Lagfotografering (SAIF P09) P-09


      18:30
    • 18:30

      Träning F-09


      20:00
    • 19:45

      Uppsala-Kurd FK (hemma) A-lag Herr


      21:45
    • 21:00

      Träning A-lag Dam


      22:15
  • 20Fre
    • Heldag

      Beställning SAIF-kläder P-14

    • 16:30

      Träning F-10


      17:45
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:15

      Träning P17


      18:30
    • 17:15

      Träning P-07


      18:30
    • 17:15

      Träning P-08


      18:30
    • 18:00

      Kick-off SAIF P-11 P-11


      21:00
    • 19:15

      Skuttunge SK (hemma) A-lag Dam


      21:15
  • 21Lör
    • 09:00

      Matchsammandrag P-14


      12:40
    • 09:30

      Vaksala SK Gul 2 (borta) F-12


      11:00
    • 09:50

      Sammandrag i Knatteligan hos Håbo FF P-13


      13:30
    • 10:00

      Alsike IF 2012 svart (hemma) F-12


      11:30
    • 10:15

      Storvreta IK P04/05 blå (hemma) P17


      12:15
    • 12:00

      Enköpings SK UK P-12 Vit (borta) P-12


      14:00
    • 12:30

      Sigtuna IF FK P09 (hemma) P-09


      14:30
    • 14:00

      Träning F-14


      18:00
    • 15:15

      Danmarks IF F2011 Vit (borta) F-11


      17:15
    • 15:15

      Alsike IF F10 Svart (borta) F-10


      17:15
  • 22Sön
    • 08:30

      Marcher knatteligan F-13


      12:30
    • 09:30

      Upsala IF Fotboll P12 2 (borta) P-12


      11:30
    • 10:00

      Gamla Upsala SK P12 Svart (hemma) P-12


      12:00
    • 10:00

      Knarrbacken FC 1 (hemma) P-09


      12:00
    • 12:00

      Alsike IF F11 Svart (hemma) F-11


      14:00
    • 12:00

      Håbo FF Röd (borta) F-10


      14:00
    • 12:00

      Matcher i knatteligan F-13


      16:00
    • 14:00

      Upsala IF Fotboll F08/09 (hemma) F-09


      16:00
    • 14:00

      Procyon BK 2 (borta) A-lag Herr


      15:00
    • 14:00

      IK Sirius FK P10B 2 (hemma) P-10


      16:00
    • 14:15

      IK Sirius FK U14 (hemma) P-07


      16:15
    • 15:00

      SK Iron blå (borta) F-08


      17:00
    • 15:00

      Träning F-09


      17:00
    • 15:30

      Sigtuna IF FK P08 Blå (borta) P-08


      17:30
    • 16:00

      Träning P-13


      17:00
    • 16:30

      Forssa BK (hemma) P17


      18:30
    • 17:00

      Funbo IF F ungdom (borta) F-07/06


      19:00
    • 17:00

      Träning F-14


      18:30
  • 23Mån
    v.21
    • 17:00

      Träning F-08


      18:30
    • 17:30

      Träning F-12


      18:45
    • 18:00

      Träning F-11


      19:30
    • 18:00

      Träning F-10


      19:30
    • 18:30

      Träning P-10


      20:00
  • 24Tis
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:00

      Träning P-13


      18:00
    • 18:00

      Träning P-11


      19:30
    • 18:00

      Träning P-14


      19:00
    • 18:00

      Träning A-lag Dam


      19:00
    • 18:00

      Ledarmöte P09 P-09


      20:00
    • 18:00

      Pingisavslutning Fotboll


      21:00
    • 18:30

      Vaksala SK svart 2 (hemma) P-12


      20:30
    • 18:30

      Knivsta IK P2012 Vit (hemma) P-12


      20:30
    • 18:30

      Träning F-09


      20:00
  • 25Ons
    • 17:00

      IK Sirius FK P08 (borta) P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning F-12


      18:45
    • 17:30

      Träning P-15


      18:30
    • 17:45

      Träning F-13


      19:00
    • 17:55

      IFK Uppsala (borta) P-07


      19:55
    • 18:00

      Vaksala SK Vit (hemma) F-10


      20:00
    • 18:00

      Träning F-10


      19:30
    • 18:00

      P09 Fotboll


      21:00
    • 18:30

      Träning P-10


      20:00
    • 18:30

      Träning F-08


      20:00
    • 19:30

      Märsta IK (borta) A-lag Herr


      20:30
    • 19:30

      Föräldramöte SAIF P09 P-09


      21:00
  • 26Tor
    • 10:00

      Gamla Upsala SK F15 (hemma) F-07/06


      12:00
    • 10:00

      Fanna BK F12 (hemma) F-10


      12:00
    • 10:00

      Storvreta IK F12 blå (hemma) F-12


      11:30
    • 11:00

      Bälinge IF P12 Svart (borta) P-12


      13:00
    • 11:00

      Örsundsbro IF F2012 (borta) F-12


      12:30
    • 11:30

      Sigtuna IF FK F11 (borta) F-11


      13:30
    • 12:00

      Vattholma IF (hemma) F-11


      14:00

    • 17:30
    • 16:30

      Intresseanmälan målvaktsträning P-11


      17:30
    • 16:30

      Målvaktsträning med Filippo F-11


      17:30
    • 17:00

      Träning F-14


      18:15
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 18:00

      Träning F-11


      19:30
    • 18:00

      Träning P-11


      19:30
    • 18:00

      Träning P-14


      19:00
    • 18:30

      Träning F-09


      20:00
    • 18:30

      Träning P-12


      19:30
    • 19:00

      Enköpings SK UK P10 Grön (borta) P-10


      21:00
    • 21:00

      Träning A-lag Dam


      22:15
  • 27Fre
    • 16:30

      Träning F-10


      17:45
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
  • 28Lör
    • 10:00

      IF VP Uppsala Orange (hemma) P-10


      12:00
    • 10:00

      Rosersbergs IK F08/09 (hemma) F-08


      12:00
    • 10:00

      Vaksala SK Röd (borta) F-10


      12:00
    • 10:00

      Vaksala SK gul 1 (hemma) F-12


      11:30
    • 11:00

      Rådmansö SK (borta) A-lag Dam


      13:00
    • 11:00

      Sigtuna IF FK P12 Blå (borta) P-12


      13:00
    • 11:00

      Roslagsbro IF P09 Röd (borta) P-09


      13:00
    • 12:00

      Danmarks IF F2011 Röd (hemma) F-11


      14:00
    • 15:00

      Unik FK (hemma) P-08


      17:00
    • 16:00

      Brottby SK 2 (hemma) A-lag Herr


      18:00
  • 29Sön
    • 09:30

      Matchspel knatteligan F-13


      14:00
    • 10:00

      Upsala IF Fotboll P12 1 (hemma) P-12


      12:00
    • 10:30

      IF VP Uppsala blå (borta) F-12


      12:00
    • 11:00

      Vaksala SK Svart (borta) F-11


      13:00
    • 13:00

      Rådmansö SK P09 (borta) P-09


      15:00
    • 14:00

      Essinge IK (borta) P17


      16:00
    • 14:00

      Enköpings SK FK U15 (borta) P-07


      16:00
    • 14:00

      Knarrbacken FC 2 Vit (hemma) P-10


      16:00
    • 16:00

      Bälinge IF F10 Svart (borta) F-10


      18:00
    • 16:00

      Träning P-13


      17:00
    • 17:00

      Träning F-14


      18:30
    • 18:00

      Vaksala SK Gul (borta) F-09


      20:00
    • 18:00

      Heby AIF (hemma) A-lag Herr


      20:00
  • 30Mån
    v.22
    • 17:00

      Träning F-08


      18:30
    • 17:30

      Träning F-12


      18:45
    • 18:00

      Träning F-11


      19:30
    • 18:00

      Träning F-10


      19:30
    • 18:30

      Träning P-10


      20:00
  • 31Tis
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:00

      Träning P-13


      18:00
    • 18:00

      Träning P-11


      19:30
    • 18:00

      Träning P-14


      19:00
    • 18:00

      Träning A-lag Dam


      19:30
    • 18:30

      Träning F-09


      20:00
    • 19:00

      Märsta IK (hemma) P-08


      21:00