Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Sunnersta AIF

Följ

Sunnersta AIF

Följ oss för uppdateringar
Följ
Sunnersta AIF
Välj sektion/lag

September 2020

Alla aktiviteter
  • 1Tis
    v.36
    • 16:30

      Träning P-05


      18:00
    • 16:30

      Träning P-06


      18:00
    • 17:15

      Träning F-07/06


      18:30
    • 17:30

      Träning F-06


      19:00
    • 17:30

      Träning F-13


      18:30
    • 17:30

      Träning P-13


      18:30
    • 18:00

      Träning P-08


      19:15
    • 18:00

      Träning F-09


      19:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:30
    • 19:00

      Träning A-lag Herr


      20:30
  • 2Ons
    • 17:30

      Träning P-05


      19:15
    • 17:45

      Träning P-10


      19:15
    • 18:00

      Träning F-08


      19:30
    • 18:00

      Träning F-10


      19:15
    • 18:00

      Träning F-12


      19:00
    • 18:00

      Träning P-12


      19:00
    • 18:00

      Träning Damjuniorer


      19:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:45
    • 18:00

      Parkeringsfix F-06


      21:30
    • 19:30

      Träning P-04


      21:00
  • 3Tor
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 17:30

      Träning Damjuniorer


      19:00
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 18:00

      Träning P-08


      19:15
    • 18:00

      Träning P-11


      19:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:30
    • 18:00

      Träning F-11


      19:15
    • 19:00

      Träning A-lag Herr


      20:30
  • 4Fre
    • 16:15

      Träning P-05


      17:45
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:00

      Träning F-10


      18:15
    • 17:15

      Träning F-07/06


      18:30
    • 17:40

      7-manna match mot Vaksala P-11


      19:00
  • 5Lör
    • 10:00

      Knivsta/Lagga-Långhundra BK (borta) P-08


      12:00
    • 10:00

      Gamla Upsala SK Svart (borta) P-06


      12:00
    • 10:45

      Sammandrag i Norrtälje F-11


      13:00
    • 11:00

      Träningsmatch F-07/06


      13:00
    • 12:00

      Vaksala SK Gul 1 (hemma) P-09


      14:00
    • 13:00

      Roslagsbro IF (hemma) P-04


      15:00
    • 14:00

      Danmarks IF P2010 Svart (hemma) P-10


      16:00
    • 15:00

      SK Elvan (hemma) A-lag Herr


      16:00
    • 15:00

      Bollisar F-09


      17:00
    • 16:00

      BKV Norrtälje F05 (hemma) F-06


      18:00
  • 6Sön
    • 10:00

      Vaksala SK Gul (hemma) F-07/06


      12:00
    • 10:00

      IF VP Uppsala Blå/Oran (borta) P-08


      12:00
    • 10:00

      Danmarks IF P09 Vit (borta) P-09


      12:00
    • 10:00

      P-13 poolspel mot GUSK på Graneberg IP P-13


      12:00
    • 10:30

      Fanna BK F06 Svart (borta) F-06


      12:30
    • 11:45

      Match med F10 F-09


      13:00
    • 11:45

      Danmarks IF F2010 Röd (borta) F-10


      13:45
    • 11:45

      Danmarks IF F2010 Vit (borta) F-10


      13:45
    • 12:00

      Danmarks IF P09 Röd (hemma) P-09


      14:00
    • 12:00

      Vaksala SK Svart 1 (hemma) P-08


      14:00
    • 13:00

      IK Sirius FK P07E (hemma) P-07


      15:00
    • 14:00

      Upsala IF P10 Gul 2 (borta) P-10


      16:00
    • 14:00

      Gamla Upsala SK Svart (hemma) P-10


      16:00
    • 14:10

      IK Sirius FK (hemma) P-05


      16:10
    • 16:00

      Träning F-13


      17:00
    • 16:00

      Föräldramöte F-13


      16:30
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
  • 7Mån
    v.37
    • 17:30

      Träning P-07


      18:45
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 18:00

      Danmarks IF 2 (hemma) A-lag Herr


      19:00
    • 18:00

      Träning P-04


      19:00
    • 18:00

      Träning F-10


      19:15
    • 18:00

      Träning F-08


      19:30
    • 18:00

      Träning P-12


      19:00
    • 18:00

      Träning F-12


      19:00
    • 18:00

      Träning F-11


      19:15
  • 8Tis
    • 16:30

      Träning P-05


      18:00
    • 16:30

      Träning P-06


      18:00
    • 17:15

      Träning F-07/06


      18:30
    • 17:30

      Träning F-06


      19:00
    • 17:30

      Träning F-13


      18:30
    • 17:30

      Träning P-13


      18:30
    • 17:45

      Danmarks IF F09 Vit (borta) F-09


      18:45
    • 18:00

      Träning P-08


      19:15
    • 18:00

      Träning P-09


      19:30
    • 19:00

      Huvudstyrelsen Fotboll


      21:00
    • 19:00

      Träning A-lag Herr


      20:30
  • 9Ons
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 17:30

      Träning P-05


      19:15
    • 17:45

      Träning P-10


      19:15
    • 18:00

      Träning F-08


      19:30
    • 18:00

      Träning F-10


      19:15
    • 18:00

      Träning F-12


      19:00
    • 18:00

      Träning P-12


      19:00
    • 18:00

      Träning Damjuniorer


      19:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:45
  • 10Tor
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 18:00

      Träning P-08


      19:15
    • 18:00

      Träning F-09


      19:30
    • 18:00

      Träning P-11


      19:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:30
    • 18:00

      Träning F-11


      19:15
    • 19:00

      Träning A-lag Herr


      20:30
    • 19:00

      Träning Damjuniorer


      20:30
  • 11Fre
    • 16:15

      Träning P-05


      17:45
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:00

      Träning F-10


      18:15
    • 17:15

      Träning F-07/06


      18:30
    • 17:30

      7-manna match mot Vaksala P-11


      19:00
    • 19:30

      Riala GOIF 2 (borta) A-lag Herr


      21:30
  • 12Lör
    • 09:30

      Funbo IF (hemma) P-12


      12:00
    • 09:30

      Funbo IF (hemma) P-12


      12:00
    • 10:00

      Enköpings SK UK F08 Gul (borta) F-08


      12:00
    • 10:00

      Unik FK Blå 2 (hemma) P-10


      12:00
    • 10:00

      Hagby IK P08 (hemma) P-08


      12:00
    • 10:15

      Unik FK grön 1 (borta) P-10


      12:15
    • 12:00

      BKV Norrtälje (borta) P-04


      14:00
    • 14:00

      IK Sirius FK F10 (hemma) F-10


      16:00
    • 15:00

      Almunge IK 0607 (borta) F-07/06


      17:00
    • 15:40

      Kallelse 7-mannamatch mot Vaksala svart P-11


      17:20
    • 16:25

      IFK Uppsala 2 (borta) A-lag Herr


      17:25
    • 16:30

      Håbo FF (borta) F-06


      18:30
  • 13Sön
    • 09:30

      IK Sirius FK P06 (borta) P-06


      11:30
    • 10:00

      Träningsmatch Fanna BK F-07/06


      12:00
    • 10:00

      Knarrbacken FC Vit (borta) P-08


      12:00
    • 10:00

      Upsala IF P09 Vit Vit (hemma) P-09


      12:00
    • 10:00

      IK Sirius FK P10S (borta) P-10


      12:00
    • 10:00

      Sammandrag i Sunnersta F-11


      14:30
    • 10:30

      IK Sirius FK P07E (borta) P-07


      12:30
    • 10:40

      Poolspel F-13


      12:00
    • 10:45

      SK Wigör (borta) F-12


      14:00
    • 12:00

      IK Nordia (hemma) P-12


      15:30
    • 12:45

      Upsala IF P09 Svart (borta) P-09


      14:45
    • 16:00

      Upsala IF F08/09 (hemma) F-09


      17:15
    • 16:00

      Träning P-13


      17:00
    • 16:00

      Gamla Upsala SK P08 Gul (hemma) P-08


      18:00
    • 16:30

      Träning F-06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:30

      Träning P-10


      18:45
  • 14Mån
    v.38
    • 17:30

      Träning P-07


      18:45
    • 17:30

      Träning P-04


      18:30
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 18:00

      Träning F-08


      19:30
    • 18:00

      Träning F-10


      19:15
    • 18:00

      Träning F-12


      19:00
    • 18:00

      Träning P-12


      19:00
    • 18:00

      Träning F-11


      19:15
    • 19:00

      Hille IF (hemma) Damjuniorer


      21:00
    • 19:30

      Träning A-lag Herr


      21:00
  • 15Tis
    • 16:30

      Träning P-05


      18:00
    • 16:30

      Träning P-06


      18:00
    • 17:15

      Träning F-07/06


      18:30
    • 17:30

      Träning F-06


      19:00
    • 17:30

      Träning F-09


      19:00
    • 17:30

      Träning P-09


      19:00
    • 17:30

      Träning F-13


      18:30
    • 17:30

      Träning P-13


      18:30
    • 18:00

      Träning P-08


      19:15
    • 19:00

      Teori P-05


      20:00
  • 16Ons
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 17:45

      Träning P-10


      19:00
    • 18:00

      Träning F-08


      19:30
    • 18:00

      Träning F-10


      19:15
    • 18:00

      Träning F-12


      19:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:45
    • 18:00

      Träning P-12


      19:00
    • 18:15

      Träning Damjuniorer


      19:30
    • 19:00

      Match Bälinge P-05


      21:00
    • 19:00

      Bälinge IF U15 (borta) P-05


      21:00
    • 20:00

      GoIF Kåre 2 (borta) A-lag Herr


      22:00
  • 17Tor
  • 18Fre
    • 16:15

      Träning P-05


      17:45
    • 17:00

      Träning F-10


      18:15
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:15

      Träning F-07/06


      18:30
  • 19Lör
    • 10:00

      Håbo FF Svart (borta) P-06


      12:00
    • 10:00

      IF VP Uppsala (hemma) P-07


      12:00
    • 10:00

      Vaksala SK Svart 1 (borta) P-10


      12:00
    • 10:00

      Enköpings SK UK P10 Svart (hemma) P-10


      12:00
    • 11:00

      Funbo IF F10/11 (hemma) F-10


      13:00
    • 11:45

      Dalkurd/UIF (borta) F-06


      13:45
    • 13:30

      Sammandrag i Danmark F-11


      15:00
    • 13:30

      Danmarks IF P08 Röd (borta) P-08


      15:30
    • 13:30

      7-manna match mot Fyris P-11


      14:40
    • 14:00

      GoIF Kåre (borta) A-lag Herr


      15:00
    • 15:15

      Danmarks IF P08 Vit (borta) P-08


      17:15
    • 15:15

      Alsike IF F09 Svart (borta) F-09


      16:30
    • 16:00

      Sigtuna IF FK P08 Vit (borta) P-08


      18:00
  • 20Sön
    • 10:00

      BKV Norrtälje Röd (hemma) F-07/06


      12:00
    • 10:00

      Börje SK P13 (borta) P-07


      12:00
      Fjälliden IP 3
      Serie: P13 A1
      Samlingsinfo: Samling på plats
      Samlingstid: 09:15
      Resultat och referat
    • 10:00

      IF VP Uppsala Orange (hemma) P-09


      12:00
    • 10:00

      Hagby IK (borta) F-12


      12:00
    • 11:00

      Danmarks IF (hemma) P-12


      13:30
    • 11:00

      IK Fyris F09/10 Vit (hemma) F-10


      13:00
    • 11:00

      Östansbo IS (borta) Damjuniorer


      13:00
    • 12:00

      Märsta IK P09/10 Svart (hemma) P-09


      14:00
    • 14:00

      Storvreta IK P10 vit (hemma) P-10


      16:00
    • 14:00

      IF VP Uppsala Orange (hemma) F-08


      16:00
    • 14:15

      Unik FK P15 (hemma) P-05


      16:15
    • 16:00

      Vaksala SK Gul 1 (borta) P-06


      18:00
    • 16:00

      Träning P-13


      17:00
    • 16:00

      Träning F-13


      17:00
    • 17:00

      SK Wigör (hemma) A-lag Herr


      19:00
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:30

      Träning P-10


      18:45
    • 18:00

      Vaksala SK Svart (borta) P-07


      20:00
  • 21Mån
    v.39
    • 17:30

      Träning P-04


      18:30
    • 17:30

      Träning Damjuniorer


      19:00
    • 17:30

      Träning P-07


      18:45
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 18:00

      Träning F-12


      19:00
    • 18:00

      Träning F-08


      19:30
    • 18:00

      Träning F-10


      19:15
    • 18:00

      Träning P-12


      19:00
    • 18:00

      Träning F-11


      19:15
    • 19:30

      Träning A-lag Herr


      21:00
  • 22Tis
    • 16:30

      Träning P-05


      17:30
    • 16:30

      Träning P-06


      18:00
    • 17:15

      Träning F-07/06


      18:30
    • 17:30

      Träning P-09


      19:00
    • 17:30

      Träning F-09


      19:00
    • 17:30

      Träning F-06


      19:00
    • 17:30

      Träning F-13


      18:30
    • 17:30

      Träning P-13


      18:30
    • 18:00

      Träning P-08


      19:15
    • 18:45

      P05 Fotboll


      20:30
    • 19:00

      Teori-/videogenomgång P-05


      20:00
  • 23Ons
    • 17:30

      Träning Damjuniorer


      19:00
    • 17:30

      Träning F-09


      18:30
    • 17:45

      Träning P-10


      19:00
    • 18:00

      Träning F-08


      19:30
    • 18:00

      Träning F-10


      19:15
    • 18:00

      Träning F-12


      19:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:45
    • 18:00

      Träning P-12


      19:00
    • 19:00

      Uppstartsmöte 2014 Fotboll


      21:00
    • 19:00

      Ledarmöte P-10


      19:30
    • 19:30

      Träning A-lag Herr


      21:00
    • 19:30

      Träning P-04


      21:00
    • 19:45

      Enköpings SK FK (hemma) P-05


      21:45
  • 24Tor
  • 25Fre
    • 16:15

      Träning P-05


      17:45
    • 17:00

      Träning F-10


      18:15
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:15

      Träning F-07/06


      18:30
  • 26Lör
    • 10:00

      Håbo FF Röd (hemma) P-08


      12:00
    • 10:00

      Fanna BK P06 (hemma) P-06


      12:00
    • 10:00

      BKV Norrtälje P09 Röd (borta) P-09


      12:00
    • 10:00

      Upsala IF P10 vit 2 (borta) P-10


      12:00
    • 11:00

      Rånäs IF (borta) A-lag Herr


      12:00
    • 11:00

      Unik FK (hemma) P-04


      13:00
    • 11:45

      Danmarks IF F07 Röd (borta) F-07/06


      13:45
    • 12:20

      Håbo FF Vit (borta) F-08


      14:20
    • 12:30

      Unik FK P07 (borta) P-07


      14:30
    • 14:00

      Storvreta IK P10 svart (hemma) P-10


      16:00
    • 14:30

      UNIK FK (borta) P-12


      17:00
    • 14:30

      UNIK FK (borta) P-12


      17:00
    • 15:00

      Storvreta IK (borta) F-12


      17:00
    • 15:00

      Fanna BK 2 (hemma) A-lag Herr


      16:00
    • 15:30

      Träningsmatch P-11


      17:15
    • 16:00

      Roslagsbro IF F14 (hemma) F-06


      18:00
  • 27Sön
    • 09:45

      IFK Uppsala (borta) P-12


      13:00
    • 10:00

      Match F-13


      12:00
    • 10:00

      Knivsta IK Vit (borta) P-09


      12:00
    • 12:00

      IK Fyris P07/08 (hemma) P-08


      14:00
    • 13:15

      IFK Uppsala Vit (borta) P-09


      15:15
    • 13:30

      Rimbo IF F06/07 (hemma) F-06


      15:30
    • 14:00

      Sigtuna IF FK F10/11 (borta) F-10


      16:00
    • 15:00

      IF VP Uppsala (borta) F-10


      17:00
    • 15:00

      Fanna BK P10 Vit (borta) P-10


      17:00
    • 16:00

      Vreta IF (hemma) F-09


      18:00
    • 16:00

      Träning P-13


      17:00
    • 16:00

      Rosersbergs IK P12 (hemma) P-08


      18:00
    • 16:30

      Fanna BK P05 (borta) P-05


      18:30
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:00

      Dalkurd FF (borta) P-07


      19:00
    • 17:30

      Gefle IF FF (hemma) Damjuniorer


      19:30
  • 28Mån
    v.40
    • 17:30

      Träning P-07


      18:45
    • 17:30

      IK Sirius FK (borta) F-10


      19:00
    • 18:00

      Träning P-12


      19:00
    • 18:00

      Träning F-11


      19:15
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 18:00

      Träning F-08


      19:30
    • 18:00

      Träning F-12


      19:00
    • 19:00

      Träning A-lag Herr


      20:30
    • 19:30

      Möte Jenny och Ken Fotboll


      21:00
  • 29Tis
  • 30Ons
    • 17:30

      Träning Damjuniorer


      19:00
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 17:45

      Träning P-10


      19:00
    • 18:00

      Träning F-08


      19:30
    • 18:00

      Träning F-10


      19:15
    • 18:00

      Träning F-12


      19:00
    • 18:00

      Träning F-12


      19:00
    • 18:00

      Träning P-12


      19:00
    • 19:00

      P08 ledarmöte Fotboll


      21:00
    • 19:00

      Träning A-lag Herr


      20:30