Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Sunnersta AIF

Följ

Sunnersta AIF

Följ oss för uppdateringar
Följ
Sunnersta AIF
Välj sektion/lag

Juni 2020

Alla aktiviteter
  • 1Mån
    v.23
    • 17:30

      Träning P-07


      18:45
    • 17:30

      Träning Damjuniorer


      19:15
    • 17:30

      Träning P-04


      18:30
    • 18:00

      Träning F-10


      19:15
    • 18:00

      Träning F/P-12


      19:00
    • 18:00

      Träning F/P-12


      19:00
    • 18:00

      Träning F-08


      19:30
    • 18:00

      Hagby IK F10 svart (borta) F-10


      20:00
    • 18:00

      Träning F-11


      19:15
    • 18:30

      Träning F-06


      20:00
    • 19:00

      SAIF-dagen Fotboll


      21:00
    • 19:00

      Träning A-lag Herr


      20:30
  • 2Tis
    • 17:00

      SAIF-dagen uthämtning priser Fotboll


      18:00
    • 17:15

      Träning F-07/06


      18:30
    • 17:30

      Träning F-06


      19:00
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 17:30

      Träning F/P-13


      18:30
    • 17:30

      Träning F-09


      19:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:30
    • 18:15

      Träning P-08


      19:30
    • 18:30

      Träning P-06


      20:00
    • 19:00

      Träning A-lag Herr


      20:30
  • 3Ons
    • 17:45

      Träning P-10


      19:15
    • 18:00

      Träning F-10


      19:15
    • 18:00

      Träning F/P-12


      19:00
    • 18:00

      Träning F/P-12


      19:00
    • 18:00

      Träning Damjuniorer


      19:30
    • 18:00

      Sunnerstacupen Fotboll


      20:00
    • 18:15

      Intresseförfrågan Träning P05 P-06


      19:45
    • 18:15

      Träning P-05


      19:45
    • 18:30

      Träning F-08


      20:00
    • 18:30

      Funbo IF F10/11 (borta) F-10


      20:30
  • 4Tor
  • 5Fre
    • 00:00

      Roslagsbro IF (borta) P-05


      02:00
    • 08:00

      Bejmyr Champagnefrukost Fotboll


      11:00
    • 17:00

      Träning F-10


      18:00
    • 17:00

      Träning P-10


      18:15
    • 17:15

      Träning F-07/06


      18:30
    • 17:40

      Hemmamatch mot Vaksala P-11


      19:00
  • 6Lör
    • 09:45

      Träning F/P-12


      10:45
    • 10:00

      Vaksala SK Svart (hemma) P-07


      12:00
    • 10:00

      Sammandrag 1 F-11 F-11


      12:30
    • 10:00

      Danmarks IF P08 Röd (hemma) P-08


      12:00
    • 10:00

      Märsta IK P09/10 Svart (borta) P-09


      12:00
    • 10:00

      IF VP Uppsala Orange (borta) P-09


      12:00
    • 10:30

      Träningsmatch F-06


      12:30
    • 11:15

      Träning F-10


      12:15
    • 11:15

      Träning P-09


      12:15
    • 12:00

      Träning P-05


      13:00
    • 12:30

      Extra teknikträningar P-10


      13:45
    • 12:45

      Träning F/P-12


      13:45
    • 13:00

      Sammandrag 2 F-11 F-11


      15:30
    • 14:00

      Match mot Vaksala SK P-10


      15:30
    • 14:15

      Teknikträning med SAIF P-07


      15:15
  • 7Sön
    • 00:00

      Bälinge IF U15 (hemma) P-05


      02:00
    • 10:00

      Träning P-06


      14:15
    • 10:00

      Storvreta IK (hemma) F/P-12


      12:00
    • 10:00

      Almunge IK 0607 (hemma) F-07/06


      12:00
    • 10:45

      IF VP Uppsala Orange (borta) F-08


      12:45
    • 11:15

      Match mot Enköpings SK P-10


      12:45
    • 12:00

      Sigtuna IF FK P08 Vit (hemma) P-08


      14:00
    • 13:00

      Östervåla IF (hemma) F/P-12


      16:00
    • 13:00

      Match mot GUSK P13 F/P-13


      15:00
    • 15:00

      Vaksala DamJ (hemma) Damjuniorer


      17:00
    • 16:00

      IK Sirius FK P07E (hemma) P-07


      18:00
    • 16:00

      Träning F/P-13


      17:00
    • 16:00

      Alsike IF F09 Svart (hemma) F-09


      18:00
    • 16:00

      Danmarks IF P08 Vit (hemma) P-08


      18:00
    • 16:40

      Match mot UNIK P-11


      19:00
    • 17:30

      Träning P-10


      18:45
  • 8Mån
    v.24
  • 9Tis
    • 17:15

      Träning F-07/06


      18:30
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 17:30

      Träning F-06


      19:00
    • 17:30

      Träning F/P-13


      18:30
    • 17:30

      Träning F-09


      19:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:30
    • 18:15

      Träning P-08


      19:30
    • 18:30

      Träning P-06


      20:00
    • 19:00

      Träning A-lag Herr


      20:30
  • 10Ons
    • 17:45

      Träning P-10


      19:15
    • 18:00

      Träning F-10


      19:15
    • 18:00

      Träning F/P-12


      19:00
    • 18:00

      Träning F/P-12


      19:00
    • 18:00

      Träning Damjuniorer


      19:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:45
    • 18:15

      Träning P-05


      19:45
    • 18:15

      IK Fyris F09/10 Vit (borta) F-10


      20:15
    • 18:30

      Träning F-08


      20:00
    • 19:00

      Storvreta IK P06 Vit (borta) P-06


      21:00
    • 19:30

      Dalkurd FF P04 (hemma) P-04


      21:00
  • 11Tor
  • 12Fre
    • 16:30

      Träning P-05


      17:45
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:15

      Träning F-07/06


      18:30
    • 18:15

      Storvreta IK P07 Blå (borta) P-07


      20:15
    • 18:30

      IK Sirius FK (hemma) P-04


      20:30
  • 13Lör
    • 09:15

      IF VP Uppsala (borta) P-07


      11:15
    • 09:30

      IK Fyris P07/08 (borta) P-08


      11:30
    • 09:45

      SAIF 1 F/P-13


      11:45
    • 09:45

      SAIF 2 F/P-13


      11:45
    • 10:00

      Vaksala SK (borta) F/P-12


      12:00
    • 10:00

      Träningsmatch F/P-13


      16:00
    • 10:00

      Match mot Fanna BK P-10


      11:30
    • 10:45

      Poolspel i Knivsta F-11


      12:30
    • 11:00

      Sigtuna IF FK F10/11 (hemma) F-10


      13:00
    • 12:00

      Knivsta IK Vit (hemma) P-09


      14:00
    • 12:00

      Match mot Storvreta IK P-10


      13:30
    • 12:00

      Träning P-05


      13:00
    • 12:15

      SAIF 3 F/P-13


      14:15
    • 12:15

      SAIF 4 F/P-13


      14:15
    • 12:30

      IF VP Uppsala (hemma) F-10


      14:30
    • 14:45

      SAIF F13 F/P-13


      15:45
    • 16:00

      Håbo FF Röd (borta) P-08


      18:00
    • 16:00

      Vaksala SK (borta) F-06


      18:00
  • 14Sön
    • 09:30

      Fyris P-11


      12:00
    • 10:00

      Rosersbergs IK P12 (borta) P-08


      12:00
    • 10:00

      BKV Norrtälje Röd (borta) F-07/06


      12:00
    • 10:00

      IFK Uppsala Vit (hemma) P-09


      12:00
    • 11:00

      SK Wigör (borta) F/P-12


      16:00
    • 11:00

      Högbo AIK (hemma) Damjuniorer


      13:00
    • 11:00

      Träningsmatch mot Rasbo F-06


      13:00
    • 12:00

      BKV Norrtälje P09 Röd (hemma) P-09


      14:00
    • 14:00

      Håbo FF Vit (hemma) F-08


      16:00
    • 14:00

      Vreta IF (borta) F-09


      16:00
    • 14:00

      Upsala IF (borta) F/P-12


      16:00
    • 14:00

      Träning A-lag Herr


      15:30
    • 14:00

      Match mot Upsala IF P-10


      15:30
    • 16:00

      Träning F/P-13


      17:00
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:30

      Träning P-10


      18:45
  • 15Mån
    v.25
    • 17:30

      Träning P-04


      18:30
    • 17:30

      Träning Damjuniorer


      19:15
    • 17:30

      Träning P-07


      18:45
    • 18:00

      Träning F-10


      19:15
    • 18:00

      Träning F/P-12


      19:00
    • 18:00

      Träning F/P-12


      19:00
    • 18:00

      Träning F-08


      19:30
    • 18:00

      Träning F-11


      19:15
    • 18:30

      Träning F-06


      20:00
    • 19:00

      Huvudstyrelsen Fotboll


      21:00
  • 16Tis
    • 12:30

      Träning P-05


      13:45
    • 17:15

      Träning F-07/06


      18:30
    • 17:30

      Träning F/P-13


      18:30
    • 17:30

      Träning F-09


      19:00
    • 18:15

      Träning P-08


      19:30
    • 18:30

      Rimbo IF F06/07 (borta) F-06


      20:30
    • 18:30

      Träning P-06


      20:00
    • 18:30

      Örsundsbro IF P08 (borta) P-08


      20:30
    • 19:00

      Sunnerstacupen Fotboll


      21:00
    • 19:00

      Roslagsbro IF (borta) P-04


      21:00
    • 19:00

      Enköping IS (borta) A-lag Herr


      21:00
  • 17Ons
    • 17:45

      Träning P-10


      19:15
    • 18:00

      Träning F-10


      19:15
    • 18:00

      Träning F/P-12


      19:00
    • 18:00

      Träning F/P-12


      19:00
    • 18:00

      Träning Damjuniorer


      19:30
    • 18:15

      Träning P-05


      19:45
    • 18:30

      Träning F-08


      20:00
    • 19:30

      Träning P-04


      21:00
  • 18Tor
  • 19Fre
  • 20Lör
    • 10:00

      Unik FK P07 (hemma) P-07


      12:00
  • 21Sön
    • 00:00

      Fanna BK P05 (hemma) P-05


      02:00
    • 10:00

      Danmarks IF F07 Röd (hemma) F-07/06


      12:00
    • 11:00

      Håbo FF (hemma) F-06


      13:00
    • 12:20

      IK Nordia (borta) F/P-12


      14:00
    • 12:30

      Enköpings SK UK P08 Gul (borta) P-08


      14:30
    • 15:00

      Roserbsbergs IK (hemma) A-lag Herr


      16:00
    • 15:30

      Kvarnsvedens IK (borta) Damjuniorer


      17:30
    • 16:00

      IF VP Uppsala Orange (hemma) P-08


      18:00
    • 16:00

      Träning F/P-13


      17:00
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
  • 22Mån
    v.26
    • 09:00

      Dansläger Ebba Ahlsson Fotboll


      00:00
    • 17:30

      Träning P-07


      18:45
    • 17:30

      Upsala IF (borta) P-04


      19:30
    • 17:30

      Träning Damjuniorer


      19:15
    • 18:00

      Träningsmatcher mot Vreta IF F-11


      19:30
    • 19:15

      Match Dalkurd F-06


      21:00
  • 23Tis
    • Heldag

      Dansläger Ebba Ahlsson Fotboll

    • 17:15

      Träning F-07/06


      18:30
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 18:15

      Träning P-08


      19:30
    • 18:30

      Träning F-10


      19:45
    • 18:30

      Träning P-06


      20:00
    • 19:00

      Träning A-lag Herr


      20:30
  • 24Ons
    • Heldag

      Dansläger Ebba Ahlsson Fotboll

    • 10:00

      Träning P-05


      11:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:45
    • 18:00

      Träning Damjuniorer


      19:30
    • 18:30

      Gamla Upsala SK F08 Svart (hemma) F-08


      20:30
    • 19:30

      Träning P-04


      21:00
  • 25Tor
  • 26Fre
    • 00:00

      Dansläger Ebba Ahlsson Fotboll


      15:00
    • 17:15

      Träning F-07/06


      18:30
  • 27Lör
    • 10:00

      Funbo IF P06/07 G (hemma) P-07


      12:00
    • 10:00

      SAIF P06 helgläger P-06


      00:00
    • 10:40

      Poolspel hos Danmarks IF P-11


      13:20
    • 11:00

      BKV Norrtälje (hemma) P-04


      13:00
  • 28Sön
    • 00:00

      SAIF P06 helgläger P-06


      15:00
    • 09:00

      Sammandrag Danmark F-11


      12:30
    • 10:00

      Sammandrag i Danmark F-11


      12:30
    • 10:00

      Gamla Upsala SK (hemma) F-07/06


      12:00
    • 13:00

      Sammandrag 2 i Danmark F-11


      15:30
    • 14:00

      Sollentuna FK (hemma) Damjuniorer


      16:00
  • 29Mån
    v.27
  • 30Tis
    • Heldag

      Fotbollscamp v27 F-11

    • Heldag

      Teknikcamp P-10

    • 18:15

      Träning P-08


      19:30
      Graneberg
    • 18:30

      Träning P-06


      20:00