Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Saleby IF P15
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Saleby IF P15.
P15
Följ oss för uppdateringar
Nu är säsongen över för i år och det har varit en fantastisk resa. Jag förstår att det har varit väldigt annorlunda för killarna sedan vi fem pappor tog över laget. Det har varit hårda krav på att vi alltid kämpar och kämpar för varandra. Vi ledare har sett en otrolig utveckling på killarna, både Individuellt och hur man jobbar som ett lag. Och när vi har kämpat som ett lag har vi kunnat spela på vårt sätt, bollen längs marken och till en kompis.
Jag är otroligt stolt över att vara tränare för våra killar och stort tack till er föräldrar för ert förtroende för oss att få träna era söner.
Om det är någonting jag vill skicka med till nästa säsong är att vi ledare önskar en högre närvaro på träningarna, det är för många missade träningar av vissa killar och det påverkar deras Individuella utveckling och lagets utveckling.
Vi ses i mars på ågårdsvallen!
Mvh ledarna
| Skara FC vit (hemma) | 6 jun, 11:00 |
| Träning | 8 jun, 17:30 |
| Träning | 11 jun, 17:30 |
| Träning | 15 jun, 17:30 |
| Träning | 18 jun, 17:30 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera