Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om SK Vide Dam
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från SK Vide Dam.
Dam
Följ oss för uppdateringar
Imorgon blir det en speciell match. Imorgon beger vi oss till Österby för att möta Dannemora/Österby, ett väldigt starkt och tufft lag att möta.
Den här veckan har varit mer än stressig att få ihop folk till matchen då många är bortresta, är sjuka osv. Så igår var vi förberedda att komma till Österby imorgon med 6-7 utespelare. Skulle för många anses vara omöjligt att orka. Det låter helt sjukt också. Men vi hade inställningen att strunta i det. Vi spelar för att ha roligt, och även om det skulle bli 50-0 bakåt imorgon så reser vi oss igen.
Nu idag fylldes matchtruppen på med ännu två spelare. Så imorgon blir det 9 utespelare och en målvakt.
Vi kommer satsa mycket på försvar och ställa upp laget annorlunda än vad vi gjort förut. Om det fungerar eller inte lär visa sig.
Go Vide!
| Vaksala SK IBK DJ (borta) | 25 okt, 18:15 |
| Träning | 28 okt, 19:00 |
| Örsundsbro IF (hemma) | 1 nov, 14:45 |
| Träning | 2 nov, 20:15 |
| Träning | 4 nov, 20:15 |
👊👊👊Go tjejer, i morgon ger vi allt!! Jag är redan sjukt stolta över oss- 👊👊👊
RapporteraRapportera