Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om SK Lejon Skellefteå U9
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från SK Lejon Skellefteå U9.
U9
Följ oss för uppdateringar
Hej,
Summerar här de roller jag ser behov av just nu, jag skriver även in de som sagt att de kan hjälpa till.
Huvudtränare: Oscar Fransson
Assisterande tränare: Isabell Renholm, Victor Renholm, Tobias Söderlund, Johan Nyström, (Anneli Häggström och Malin Eriksson vid behov)
Lagledare/admin: Fanny Hörlin?
Slipning:
Fikaansvar (inköp och fördelning):
Utöver detta skulle jag gärna haft en planeringsgrupp som kan hjälpas åt med planering inför sammandrag, ev. aktiviteter, inköp och övriga frågor. Planeringsgruppen hjälps även åt att fördela uppigifter till föräldrar inför vårt eget matchsammandrag och inför försäljning etc.
Planeringsgruppen samlas vid behov.
Som ni ser är det även tomt på några av rollerna. Ju fler vi blir desto enklare blir det för alla :)
Närmast till hands för planeringsgruppen är planering inför sammandrag som startar v.45. då är det inte vi som anordnar men vi behöver ändå sätta ihop laget, kalla spelare och ta reda på tider, plats och vad som gäller generellt.
Ett önskemål är att vi har en planeringsgrupp till på söndag så kan vi prata ihop oss då :)
Mvh
Oscar
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera