Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om SK Lejon Skellefteå A-lag Herrar
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från SK Lejon Skellefteå A-lag Herrar.
A-lag Herrar
Följ oss för uppdateringar
Den 23-åriga forwarden Jonas Degerman är nu klar för SK Lejon. Jonas som spelat 7 säsonger i MG/Arvidsjaur valde förra säsongen att prova på division 1 spel i Brunflo IK. Säsongen blev inte som han tänkt sig då han blev hämmad av en krånglande rygg samtidigt som det gick tungt för laget. Jonas avslutade säsongen i MG/Arvidsjaur.
Jonas är en utpräglad målskytt med ett vasst skott och även om förra säsongen inte blev lyckad så har Jonas varit en pålitlig målskytt. Säsongen 2011-2012 producerade Jonas hela 33 mål på 29 matcher i MG/Arvidsjaur. Vi är glada över att Jonas valt att göra ett nytt försök i division 1 och att han valt att komma till SK Lejon och Skellefteå Kraft Arena. Vi hälsar Jonas välkommen till vår förening.
Inga kommande aktiviteter
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera