Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om SK 91 P-12
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från SK 91 P-12.
P-12
Följ oss för uppdateringar
Hej allihopa
Här kommer schemat för kiosken/bakning till hemmamatcherna och städschema.
Kom ungefär en halvtimme innan och följ instruktionerna för kiosken. Det ska bryggas kaffe och kokas korv.
Vi sätter 2 föräldrar på varje pass i kiosken/ bakning och ni bestämmer vem som gör vad och även att det finns täckning vid sjukdom.
Vid evt byten av pass är det viktigt att ni tar kontakt med varandra och bekräftar byte. Det blir för mycket för oss som gör schemat eller tränarna att hålla reda på annars.
Alla matcher är inte fastställda än men skriver söndagarna datum för kiosken.
Städning är under träningstiden på utsatt datum och det finns instruktioner på insidan av dörren vid städgrejerna.
17 augusti kiosk/bakning
Lionel & Elmer
21 augusti städ
Mårten & Melker
31 augusti kiosk/bakning
Sixten & Elliot
21 september kiosk/bakning
Vidar & Arvid
5 oktober kiosk/bakning
Erik W & Wilhelm
7 oktober städ
Morris & Erik L
Ska bli spännande med en ny säsong och premiär på 9 manna ⚽
| Träning | 4 maj, 17:00 |
| Träning | 6 maj, 18:00 |
| Surahammars FK P12 (hemma) | 12 maj, 19:00 |
| Arboga Södra IF P12 Gul (hemma) | 19 maj, 19:00 |
| Västerfärnebo AIK P12 (borta) | 24 maj, 11:00 |
👍
RapporteraRapportera
Arvid har pausat sin fotboll och är osäker på om han ska fortsätta. Så någon annan får gärna hoppa in för oss den 21/9
RapporteraRapportera
Hej
RapporteraJag ser att tiden för match ändrats på söndag 5/10.
Jag utgår från att kioskbemanningen följer matchtiden? Tiden jag har noterad i min kalender är matchstart 15:00. Nu är det 11:00. På plats minst 30 min före för förberedelser.
Kan någon verifiera detta?
MVH
Rapportera
Hej
RapporteraJa precis kiosktiden följer matchtiden 😀
Rapportera
Tack
RapporteraRapportera
Hej alla,
RapporteraErik har haft problem med sin högra fot nu ett tag. Han kommer testa på träningen i morgon om den håller. Om han får ont igen när han springer så kommer han ej delta på matchen på lördag. Hur gör vi då med vår kiosk tid? MVH / Mats
Rapportera
Hej
RapporteraVi kan väl se hur träningen går och höras efter det. Schemat börjar om annars uppifrån med den som är näst på tur. Eller så står Patrik bara. En brukar baka och en stå i kiosken.
Vi hörs i morgon ⚽
Rapportera
Vi har tänkt baka och stå i kiosken. Det funkar för mig att stå själv
RapporteraRapportera
Toppen då har vi en lösning 😀⚽
RapporteraRapportera
Tack!😃 jag återkopplar i morgon.
RapporteraRapportera
Hej, Erik känner att han pausar den sista tillfällena med fotbollen då han kör hockey parallellt och det blir så mycket. Satsar i vår igen.
RapporteraMvh Jenny
Rapportera
Hej alla,
RapporteraDet gick bra för Erik på träningen igår. Han kommer på matchen på söndag. Vi kommer till kiosken.
Rapportera
Kul att han mår bra och kan spela ⚽
RapporteraRapportera