Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Stämningsgårdens IK Mix-17
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Stämningsgårdens IK Mix-17.
Mix-17
Följ oss för uppdateringar
Hej!
Här kommer en fikalista för vårens hemmamatcher:
Söndag 10/5
Matchvärd: Sally J
Söndag 31/5
Matchvärd + Fika: Rut, Claire, Vera
Söndag 14/6
Matchvärd + Fika: Märta, Miranda, Esther
Uppgifter fikaförsäljning:
Baka varsin långpannekaka, tag med kaffe, mjölk och vatten till saft. Ställ upp fikabord. Ta hem och skölj ur termos och tillbringare - återställ back i förrådet.
Fikaback står i förrådet på Ängsvalla. Platsen är märkt "Mix 17". Där finns muggar, termos, etc.. Meddela tränare om det saknas något i backen så fyller vi på!
Uppgifter matchvärd:
Hälsa motståndarlag, domare och publik välkomna. Hänvisa dem till motsatt sida av spelarbänken.
Bär väst och var synlig vid planen under matchen.
Hjälp till om stämningen blir dålig — till exempel om publik eller ledare börjar uppträda olämpligt mot domare eller spelare.
Prata ihop er vem som gör vad, här i kommentarerna eller på veckans träningar. Om ni inte kan på utsatt dag så försök byta med någon annan.
Tack på förhand!
| Träning | 9 jun, 17:00 |
| Morön BK F-2017 M Vit (borta) | 10 jun, 18:00 |
| Träning | 11 jun, 18:00 |
| Burträsk IK P-2017 (borta) | 14 jun, 10:00 |
| Mjödvattnets IF Mix (hemma) | 14 jun, 13:00 |
Match söndag 31/5 : vi bakar en brownie. Vi kan fixa kaffe. Josefin / Matthieu (Claire)
RapporteraRapportera
Match söndag 31/5: Rut E fixar chokladbollar, kaffe och en stor dunk vatten.
RapporteraRapportera
Match söndag 31/5: Vi fixar en långpannekaka, mjölk och kaffe.
RapporteraRapportera
Hej Elaine och Lisa, nu är vi tre som gör kaffe. Kommer ni med en liten termos var eller har ni planerat att använda förrådets stora termosar? Matthieu tänkte komma förbi efter pojkarnas match och brygga i en av de stora termosarna.
RapporteraRapportera
Hej! Okej, vad bra! Vi tar bara med en mindre termos, som backup - svårt att veta hur mycket kaffe som kommer gå åt…
RapporteraRapportera
Tack!
RapporteraRapportera