Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Sandareds IF P14
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Sandareds IF P14.
P14
Följ oss för uppdateringar
Hej!
Här kommer bemanningsschemat till kiosken på Sandevi v 37. Det är ingen A-lagsmatch under vår vecka så vi behöver inte grilla några hamburgare.
Om det är så att ni inte kan den tiden som ni har fått tilldelat så ansvarar ni själva för att byta med någon eller se till så att någon annan bemannar kiosken den tiden.
Här är tiderna när ni ska vara i kiosken och ansvariga:
Måndag 7/9 kl 18.45 - 20.45: Collin Bidelöv
Onsdag 9/9 kl 17.00 - 19.00: Svante Palm, Murat Harun Eken
Lördag 12/9 kl 10.30 - 12.30: Alexander Ekwall
Lördag 12/9 kl 12.30 - 14.30: Fawaz Faisal, Gustav Ek
Lördag 12/9 kl 14.30 - 16.30: Mohid Tariq, Emrik Steffl
Söndag 13/9 kl 10.30 -12.45: Anton Nylund
Söndag 13/9 kl 12.45 - 15.00: Filip Kolodziejczyk
Söndag 13/9 kl 17.30 - 19.30: Olle Olofsson
Med vänlig hälsning
Ellinor Nylund
HUR FUNKAR DET I KIOSKEN?
Nytt i kiosken är att vi nu använder oss utav en Ipad som registrerar vad som säljs och det svinn som vi har (korv som inte går åt). Kioskens lager är flyttat och är nu mittemot kansliet. Där förvaras även kassan och Ipaden. Ipaden sköter inte själva betalningen utan det är fortfarande swish eller kontanter som gäller. Det finns en swishgräns på minst 20 kr. Ipaden kommer varna om köpet är under denna summa. Det är inte för att vara elak som denna gräns finns utan för att SIF betalar 1,50 kr för varje swish vilket kostar SIF ca 1800 kr i månaden. Ibland får hjärtat avgöra om det kanske är ett barn som skall köpa. Sunt förnuft helt enkelt.
Vi väljer vårt lag i rullistan och koden är Kiosk1925. En manual finns i Ipaden och den sitter även uppe i kiosken.
Nyckel till glassboxen läggs i respektive lags fack inne i klubbstugan. Det är kiosken i köket inne i klubbstugan som vi använder oss av (ledare på plats kan hjälpa er in i klubbstugan om det är låst). Efter stängning av kiosken, varje kväll, ställer vi tillbaka kassan mittemot kansliet. Skulle någon vara ta slut eller om det är på väg att ta slut, lägg gärna en lapp i kansliets brevlåda i dörren. Kansliet ansvarar för alla inköp till kiosken och tar emot tips/förslag på varor att sälja.
När vi har kiosken tar vi med oss hembakat till försäljning. Hembakat fika är väldigt uppskattat av kunderna och hjälper föreningen ekonomiskt.
| Ulricehamns IFK Blå (hemma) | 19 sep, 10:00 |
| Svansjö (hemma) | 20 sep, 15:00 |
| Träning | 21 sep, 17:15 |
| Träning med Sjömarken | 22 sep, 17:30 |
| Ledarmöte | 22 sep, 19:00 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera