Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Syrianska IF Kerburan P-17
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Syrianska IF Kerburan P-17.
P-17
Följ oss för uppdateringar
SAMLING
Vi samlas tillsammans på Wenströmska IP kl. 07:30. Vi har massvis att förbereda innan första matchen kl. 9:00 och vi behöver allas hjälp. Tänk på att det är vi, vårt lag som arrangerar denna cup. Det är vårt gemensamma ansvar att se efter så det ser städat ut hela tiden, och att vi tar emot våra gäster på ett väldigt trebligt sätt dagen igenom. Föräldragruppen har skickat ut ett schema för de olika uppgifterna. Med det sagt så hjälps vi alla åt ändå. Likaså lämnar ingen innan vi städat undan allt och fått ordning på grejerna.
Kom i tid för att barnen ska ha tid till ombyte, lagindelning och uppvärmning. Titta igenom dokumentet, här finns spelschema. Vi spelar utomhus, och därför uppvärmning inför matcherna väldigt viktigt för att vi inte ska vara för kalla i kropparna och riskera skador. Vi samlas tillsammans och avslutar tillsammans. Ingen lämnar innan alla lagen spelat klart sina matcher och vi haft en sista samling. Det är mycket tid mellan vissa matcher och där är det egen planering som gäller, förutsatt att man är på plats och redo 15 minuter innan varje match.
GLÖM INTE
• Röda matchtröjan
• Svarta matchtröjan (tränings t-shirt med nummer)
• Röda matchshorts
• Benskydd (barnen får inte spela utan)
• Röda fotbollsstrumpor & Fotbollsskor (Utomhus)
• Vattenflaska
• Mellanmål (kiosk finns på plats)
ATT TÄNKA PÅ
• Vi kommer till spelplatsen tillsammans och lämnar tillsammans. Vi har alltså en sista samling innan avfärd hemåt.
• Respektera domare och motståndarlag, oavsett vad. Ingen ska yttra något negativt eller höja rösten gentemot dessa utan Fair Play är i absolut fokus. Skapas dialog och diskussion så har vi en respektfull ton.
• Glöm inte att ha med både den röda och den svarta tröjan. Krockar våra färger med något av motståndarlagen så måste vi ha svart. Detta är kritiskt och ett måste att ha med er.
Simon & Daniel
Syrianska IF - Röd
Noah Issa
Jack Sommansson
Elia Ergul
Simon Acar
Theodore Issa
Gabriel Ergul
Roni Hesso
Andrej Gocic
Lucas Yildiz
Amanuel Hailemichael
Yuhannon Akkurt
Frank Huggare
Målvakter
Lucas Yildiz
Roni Hesso
Amanuel Hailemichael
Gabriel Ergul
Petrus & Suleyman
Syrianska IF - Gul
Omar Kasim
Nathanail Malliotakis
Benjamin Harman
Filip Bepalo
Jacob Aslan
Lokman Aslan
Aston Ikonen
Adrian Wartanian
William Gevriye
Spencer Svensson Conklin
Jonathan Kaya
Målvakter
Jonathan Kaya
Jacob Aslan
Aston Ikonen
William Gevriye
SPELSCHEMA
| Träning | 2 jun, 17:30 |
| Träning | 4 jun, 17:30 |
| Västerås SK FK P2017 Grön (borta) | 6 jun, 10:30 |
| IFK Västerås FK P017 Vit (borta) | 7 jun, 09:30 |
| Träning | 9 jun, 17:30 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera