Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Svartbjörnsbyns IF SIF-P15
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Svartbjörnsbyns IF SIF-P15.
SIF-P15
Följ oss för uppdateringar
Skickar ut information om kiosken från föreningens kioskansvarige.
Spara gärna ner informationen så att ni har den nära när det blir er tur att bemanna kiosken i sommar.
Nya kioskdelen är ännu inte helt färdig så i dagsläget är kiosken inne i klubbstugan.
Hej alla föräldrar!
Inför premiären på Bossevallen kommer kiosken att vara förberedd för säsongens alla hemmamatcher.
Alla lag i föreningen ska alltså ha försäljning på sina hemmamatcher.
Det kommer finnas kaffe (med portionsmjölk), läsk, Festis, godis och chips till försäljning. Eventuellt provar vi att köpa in lite glass i år igen. Fikabröd ska den föräldern som är utsedd inför varje match baka (eller köpa). Vi uppmanar till nötfritt fika i kiosken! Den som bakar är ansvarig att innehåll i fikabröd finns att redovisa på förfrågan.
Det kommer finnas en sort mjölk/glutenfritt fika i frysen/skafferiet och detta är inte tänkt att användas som ersättning ifall man glömt att baka.
Om det blir överblivet fika och det lämnas i frysen så är det okej för alla lag att ta fram och sälja från det. Annars blir frysen en förvaring och utrymmet är redan begränsat.
All förtjänst går till föreningen.
All betalning sker via Swish, ingen hantering av kontanter kommer därför att förekomma.
En pärm märkt ”kioskpärm” som står på bänken närmast kylen kommer innehålla den information man behöver. ?Klubbrummet låses upp av lagledare/tränare inför varje match så att ni föräldrar kommer åt kioskvarorna samt nyckeln till läskkylen.
Kiosken hålls öppen en god tid innan matchstart, under matchen, samt en stund efteråt så att all publik, alla spelare och engagerade som vill hinner köpa fika.
Träning | 1 jun, 17:00 |
Träning | 5 jun, 18:00 |
Träning | 8 jun, 17:00 |
Välkommen till workshop om sponsring i Svartbjörnsbyns IF – vi bjuder på middag! | 9 jun, 17:30 |
Hedens IF Svart (hemma) | 11 jun, 19:00 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera