Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Svartbjörnsbyns IF SIF-P13/14
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Svartbjörnsbyns IF SIF-P13/14.
SIF-P13/14
Följ oss för uppdateringar
Hej
Efter planering med klubben så kommer Bossevallens premiär bli något försenad denna vecka. Med detta i åtanke så måste därför tyvärr torsdagen och söndagens träningar utgå. Lagets första träning kommer ske tisdagen den 7 juni på Bossevallen, välkommen.
| Träning | 4 jun, 18:00 |
| SIF-dagen 7/6 + Fotografering 11:30 | 7 jun, 09:45 |
| Seriematch 6, MSSK2 | 9 jun, 19:00 |
| Träning | 11 jun, 18:00 |
| Seriematch 7,Storfors AIK, Vit | 16 jun, 18:30 |
|
|
Styrelsens organisation |
| 27 maj | Matcher på Bossevallen |
| 25 maj | Planer 11an |
| 25 maj | Bossevallen |
| 20 maj | Träningar Bossevallen |
Tränarstaben har kallat till fotografering och träning på söndag 5/6 men i denna nyhet så är träningen inställd? Vilket stämmer? Är det träning på Bossevallen efter fotograferingen?
RapporteraRapportera
Har varit en nyhet efter denna. Klubben ändrade premiärdatumet. Fotografering 14.30 efterföljt av träning gäller. Detta ser du också i lagets uppdaterade kalender.
RapporteraRapportera