Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Strängnäs IBK P-05
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Strängnäs IBK P-05.
P-05
Följ oss för uppdateringar
Upplägg resterande del av säsongen:
•Nya samlingstider innan träning kommer att läggas ut i kalendern på laget.se. Detta för att killarna ska ansvara för att bygga sarg, fylla vattenflaskor och se till att all utrusning är redo inför träningen
•Träningsnärvaro kommer att ligga till grund för uttagning till match. Givetvis finns "giltigt förfall", såsom skolarbete m.m.
•På matcherna denna säsong kommer ledarna att ”rulla” på utespelare och ta ut 13 utespelare och 2 målvakter inför varje match.
•På träningarna ska det vara fokus på innebandy, av respekt för ledare och övriga spelare. Efterlevs inte detta kommer man att få kliva av träningen.
Prata gärna med killarna om dessa punkter så att de är på det klara med vad som gäller. Givetvis pratar ledarna om sådana här saker men ibland kan det vara viktigt att det kommer från flera håll.
Inga kommande aktiviteter
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera