Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Sidsjö-Böle IF P-14
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Sidsjö-Böle IF P-14.
P-14
Följ oss för uppdateringar
Då det fallit mellan stolarna och så vidare med att julmarknaden var inställd så hade vi (Remus farmor m.fl. ) redan bakat och skänkt saffransskorpor och havrekex… Vore bra med någon form av input kring om vi kommer sälja något någonstans i närtid.
Finns någon plats att sälja på?
Ska vi sälja hembakt via social medier?
Ska vi inte göra något alls?
Ja nog tror jag att vi skulle kunna sälja en hel del hembakt. Någon som har känning hos någon matbutik vi kan få stå utanför?
RapporteraRapportera
Vi känner att vi gärna siktar på julmarknad nästa år istället då det inte blev något denna helg. Våra dagar/helger fram till jul är fullbokade med div cuper och aktiviteter. Så det känns svårt att få ihop ett till tillfälle. Behöver vi få in mer pengar till lagkassan swishar vi gärna en slant.
RapporteraRapportera
Jag känner såhär… Vi säljer det som skänkts via våra egna sociala medier och på våra arbetsplatser etc. Sedan skänker vi pengarna till Barnens guldkant eller någon annan välgörenhetsorganisation.
RapporteraSå får vi ta nya tag med att jobba in pengar till laget nästa år.
Rapportera