Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Sidsjö-Böle IF F-16
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Sidsjö-Böle IF F-16.
F-16
Följ oss för uppdateringar
Träningar:
Som ni säkert redan har sett via kallelser så testar vi att starta 15 minuter innan vår plantid för att värma upp och hänga lite. Detta så vi får mer tid med boll på planen.
Vi kommer även att ha tränarförstärkning via Freja (kusin till Elvira). Hon har redan varit med några träningar så många har säkert redan sett henne.
Härnö Cup:
Snart dags för cup igen, skoj! Mer info kommer i separat inlägg om detta lite längre fram.
Föräldrar på stan:
Den 26/9 så är det dags för omgång två av föräldrar på stan. Ett ypperlig tillfälle att tjäna lite slantar till laget utan att behöva sälja något! Nu är det inte mitt i semestern, så hoppas fler kan delta denna gång.
Höstcupen:
Just nu så är inget mer lag anmält i vår ålder till denna cup. Så vi avvaktar och ser hur det blir med anmälningar. Oavsett så skall vi se till att få några träningsmatcher på 7-manna i höst.
| Träning | 2 jun, 18:45 |
| Träning | 4 jun, 18:45 |
| Träning | 5 jun, 17:15 |
| Intresseanmälan matcher | 7 jun |
| Njurunda IK 3 (hemma) | 7 jun, 08:30 |
Hej, en fråga gällande helgen för Härnö cup, är det även en match i serien på lördag 23/8?
RapporteraRapportera
Hej!
RapporteraDen är flyttad, nytt datum kommer 😀
Rapportera