Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Sidsjö-Böle IF F-15
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Sidsjö-Böle IF F-15.
F-15
Följ oss för uppdateringar
Hej!
Lördagen den 26/9 är det dags för vår sista sammankomst och det kommer att spelas två matcher.
Även denna gång spelas matcherna på Västhagens IP (plan 3). Här kommer arbetsfördelning och som vanligt gäller det att själv ordna med byte om det inte passar. Svara med en kommentar så jag vet att du bekräftat ert arbetsuppdrag eller om ni gör ett passbyte (bara så jag vet).
Matchvärd 09:45 - 11:40 Alexia
Matchvärd 11:40 - 13:00 Hilma
Matcherna som kommer spelas är:
10:30 Sidsjö-Böle IF F14 svart - IFK Timrå F2014 Vit matchnummer:100287023
11:45 Selånger SK F14 Röd - Sidsjö-Böle IF F15 gul matchnummer:100287024
Som matchvärd ska ni ställa i ordning planen och säkra målen. Planen ska konas upp med koner och planen ska vara 50 x 30 m och straffområdet ska vara 19 x 7 m. Koner och matchvärdsväst finns i vår kiosk. Utöver det ska ni ta emot och välkomna lagen samt hålla koll på resultatet. Ni ska veta var toaletter och omklädningsrum finns.
Utöver det ska ni lägga fram matchbollar (3 st, en i mitten och 1 vid varje mål) och se till att de finns på plats under hela matchen. Ni ska också välkomna domaren och skriva kvittenser, dessa finns i kiosken. Det är också viktigt att ni som är matchvärdar också håller koll så publiken beter sig, både spelare och domare på planen är barn som ingen ska skrika på.
Den som har sista matchen hjälper också till att städa upp kring planen om någon missat skräpkorgen. Denne lämnar över koner och matchvärdsväst till kiosken.
Efter matchen ska ni skicka in en resultatredovisning. Detta görs via SMS till 0730- 126 126. Samtliga resultat ska skrivas: "matchnummer hemmalagsmål-bortalagsmål".
Till exempel "100332026 2-3". Ingen annan text ska anges.
Kiosken 09:45 - 13:00
Pass 1 09:45-11:15 Tuva
Pass 2 11:15-13:00 Ofelia
Baka långpanna 20-25 bitar: Tyra B
Toaströr: Smilla, Liv
Coca cola 33 cl zero 10 st burkar: Lea
Festis 10 st: Maja
Kaffe (i termos) 15 koppar: Ella, Tyra MÅ, Julie
Alla ni som ska lämna något till kiosken behöver lämna det i kiosken mellan 09:45 och 10:00, jag är bortrest denna helg och kan tyvärr inte ta emot något innan. /Erika
| Säsongsavslutning | 6 okt, 17:00 |
| Intresseanmälan GIF Sundsvall cup | 22 jan, 12:00 |
| Igår | Fredagsrys före fredagsmys |
| 30 sep | Distriktsmästare - igen! |
| 29 sep | Dags att försvara DM-guldet! |
| 24 sep | Nya styrelsen är på plats! |
| 10 sep | Årsmöte 2025 |
Lea ✅
RapporteraRapportera
Smilla, 1st toaströr med ost & skinka ✅️
RapporteraRapportera
liv toaströr
RapporteraRapportera
Tyra B - långpannebak 🤩👌🏻✅
RapporteraRapportera
Maja, festis ✅️
RapporteraRapportera
Ella kaffe ✅️
RapporteraRapportera
Tyra M Å kaffe 👍🏻
RapporteraRapportera
Ser att jag inte var så tydlig med kaffet, använd gärna en pumptermos om ni har annars behöver ni ta med två termosar.
RapporteraRapportera
Finns det möjlighet att jag kan lämna kakan till någon vid 8.30-9.00 på lördagmorgon? Ska på spinningpass som börjar 9.30 och Micke är inte hemma 😅😅😵💫😊
RapporteraRapportera
Alexia ✅
RapporteraRapportera
Julie ✅
RapporteraRapportera
Hilma ✅
RapporteraRapportera
Saknar bekräftelse av kioskpass från Ofelia
RapporteraRapportera
Jag hade helt missat, kommer i morgon
RapporteraRapportera
Toppen 😊
RapporteraRapportera