Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Sidsjö-Böle IF F-15
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Sidsjö-Böle IF F-15.
F-15
Följ oss för uppdateringar
På torsdag 15/5 kl 17.30 kör vi föräldramöte. Vädret ser ut att vara med oss så vi håller till på västhaget samtidigt som tjejerna tränar. Viktigt att ni är med på detta så vi kan ge våra tjejer bästa förutsättningar framåt och att vi tillsammans kan hjälpas åt att driva laget. Vi vet att det är kort framförhållning men nu ser vädret ut att bli bra och vi tänker att enklast är att ta sig tiden när tjejerna tränar istället för att behöva avsätta en annan dag för detta.
Vi behöver prata igenom roller i laget, ekonomi, cuper och seriespel, arbeten framåt, lagpolicy mm. Kanske finns det frågor från er nu när det genomförts förändringar i föreningen - vi svarar och får ta med oss vidare det vi inte kan svara på.
Om ni inte deltar på mötet kan ni inte vara med och påverka arbetet framåt i samma utsträckning - vi behöver all hjälp vi kan få :), men ni får en sammanfattning på laget.se och kommer fortsatt bli tilldelad arbetsuppgifter som tidigare.
Vi ses :)!
Intresseanmälan Match 1/6 | 1 jun, 02:00 |
Söråkers FF F15/16 (borta) | 1 jun, 09:00 |
Sundsvalls DFF F15 (hemma) | 1 jun, 11:30 |
Träning | 3 jun, 17:30 |
Träning | 5 jun, 17:30 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera