Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Sidsjö-Böle IF F-15
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Sidsjö-Böle IF F-15.
F-15
Följ oss för uppdateringar
Hej!
Nu kör utesäsongen äntligen igång.
Vi har fått tider för träning:
Måndagar 17. 00 -18.05
Torsdagar 18.00 -19.05
Vi kör igång första träningen på måndag 8/5.
Nytt upplägg är avslutning 5 minuter efter träningen. Vi träffas utanför planen vid läktaren för att maximera träningstid på planen.
Möjligheten finns att träna 2 ggr i veckan men det är inget måste att delta båda gångerna, men vi hoppas att detta kan bidra till att fler barn har möjlighet att vara med någon utav träningarna, eller båda.
I år kommer vi delta i seriespel, superkul!
Våra matchdagar kommer vara söndagar. Vi har 2 lag anmälda och lagen kommer se olika ut varje match. Alla barn kommer få kallelse vid den match som de ska delta vid. Alla barn kommer alltså inte spela varje match. Första matchen är 14/5.
Vi har bestämt att anmäla till 2 cuper iår.
LILLA VM 30/6-2/7 samt Ånäscupen 27/8. Vi behöver att ni anmäler om ni kan vara med för att veta hur många lag vi skall anmäla.
I samband med träningen 15/5 kommer vi att ha ett föräldramöte samtidigt som träningen pågår. Där behöver vi att ni närvarar för att vi skall kunna ha ett fungerande lag och kunna sköta sammankomst med mera och driva laget vidare.
Hälsningar från ledarna
| Heffnersklubbans BK F15 (borta) | 6 jun, 09:00 |
| Matfors IF F15 (borta) | 6 jun, 10:00 |
| Matfors IF F14 2 (hemma) | 7 jun, 10:45 |
| Träning | 8 jun, 18:30 |
| Träning | 10 jun, 16:30 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera