Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Sidsjö-Böle IF F-12
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Sidsjö-Böle IF F-12.
F-12
Följ oss för uppdateringar
Hej alla föräldrar!
Det har nu gått ut kallelser till Nattmilen, både för startplatser för tjejerna och för funktionärsuppdrag.
Laget bidrar med funktionärer och fyller på i lagkassan. Funktionärsuppdraget pågår mellan kl 20:00-24:00 lördagen den 7 juni. Vi kan få ersättning för upp till 20 funktionärer (Ger då 10.000kr). Funktionär måste vara över 18 år det är givetvis roligt om ni kan ställa upp och samtidigt heja fram våra egna spelare under loppet.
Funktionärslista kommer närmare loppet.
Hjälp till att sprida information om loppet och mana på arbetskamrater, nära och kära att
anmäla sig.
Gå in och svara på kallelserna. En för tjejernas deltagande i loppet samt en aktivitet för funktionärsuppdraget som vi vill att ni alla går in och svarar på, ange hur många funktionärer ni kan ställa upp med.
Det vore väldigt kul om alla spelare anmäler sig till årets lopp (5 eller 10 km). Morron bjuder alla fotbollstjejer på fria startplatser. Kod för anmälan finns i kallelsen för 100% rabatt.
OBS! koden gäller endast tjejerna i vårt lag och får självklart ej delas vidare. Glöm inte att det inte räcker med att svara på kallelsen för att räknas som anmäld till loppet.
Anmälan till loppet måste göras via denna länk:
https://raceid.com/sv/races/12713/about
Fotografering lag och individuellt | 26 maj, 19:25 |
Träning | 27 maj, 17:00 |
Träning | 28 maj, 17:00 |
Träning | 29 maj, 18:30 |
Träning | 30 maj, 17:00 |
25 maj, 11:00 Selånger IP Konstgräs 7v7/9v9
24 maj, 16:00 Baldershovs IP Konstgräs Plan 2
19 maj, 19:00 Ånäsvallen
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera