Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Sidsjö-Böle IF F-12
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Sidsjö-Böle IF F-12.
F-12
Följ oss för uppdateringar
På torsdag är det dags! Vi spelar alltså på Timrå IP i närheten av ishallen. Inte säker på exakt vart, så var ute i god tid.
Lag 2 har samlig kl 7.30 på torsdag morgon.
Lag 1 har samlig 8.10 på torsdag morgon.
Publik är tillåtet på den planen (de äldre lagen som spelar på Fagerviksfälten får inte ha publik).
Eftersom det bara är några timmar mellan matcherna föreslår vi att vi stannar kvar på området och hänger tillsammans samt tittar på varandras matcher. Föräldrar tar ansvar för att det egna barnet får i sig mat och dryck mellan matcherna, samordna med varandra om ni har svårt att vara på plats hela tiden. Säg till oss tränare om det är några problem eller om vi ska hjälpa till! Tänk på att sista torsdagsmatcherna är runt femtiden, så et behövs mat/mellis även under eftermiddagen.
Väl på plats hittar vi en gemenam samlingsplats på området där vi kan ha våra väskor och där vi kan samlas för mat och vila mellan matcherna. Glöm inte varma kläder, regnskydd, tofflor att byta om till mellan matcherna, vattenflaskor, kepsar. Ta med badkläder ifall vi hittar någon tid och plats för gemensamt bad!
Förbered tjejerna på att vi är många spelare i varje lag, så det blir mindre speltid än normalt. När man väl är på planen ger man alltså ALLT:).
| Njurunda IK 1 (hemma) | 14 jun, 09:00 |
| Träning | 16 jun, 19:30 |
| Träning | 17 jun, 20:00 |
| Kovlands IF F11/12 (hemma) | 17 jun, 20:15 |
| Alnö IF F13 1 (borta) | 21 jun, 13:00 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera