Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Sala FF

Följ

Sala FF

Följ oss för uppdateringar
Följ

Juni 2024

Alla aktiviteter
  • 1Lör
    v.22
    • 09:00

      Cup i skultuna P-17


      16:00
    • 10:20

      Skiljebo SK P 14 Röd (hemma) P-14


      11:30
    • 10:20

      Sala FF P-14 serie 7 vs 7 Grön, Skiljebo Domare


      11:30
    • 11:00

      Västerås IK P2014:3 (hemma) P-13


      13:00
    • 11:00

      Gideonsbergs IF F13 Vit (hemma) F-12


      13:00
    • 11:00

      F12 - Gideonsbergs IF F13 7m7 Domare


      12:00
    • 11:00

      P13 - Västerås IK P14 7m7 Domare


      12:00
    • 13:00

      Sörstafors-Kolbäck FK P13/14 (hemma) P-13


      15:00
    • 13:00

      P13 - Sörstafors/Kolbäck P13/14 7m7 Domare


      14:00
    • 16:00

      Rävåsens IK Karlskoga (borta) Damseniorer


      18:00
  • 2Sön
    • 09:00

      FC Europe Juniors P2014 (borta) P-14


      10:30
    • 09:00

      Träning P/F-18


      10:15
    • 09:00

      Träning P/F-19


      10:15
    • 10:00

      Gideonsbergs IF F14 Blå (borta) F-14/15


      12:00
    • 10:00

      Västanfors IF FK F13 (borta) F-13


      12:00
    • 10:00

      Norrby SK P 15/16 (hemma) P-15


      12:00
    • 10:00

      Sala FF p15 - Norrby SKp15/16 5m5 Domare


      11:00
    • 11:00

      Fagersta Södra IK 3 (borta) P-13


      13:00
    • 11:00

      Västerås BK 30 P15 VIT (borta) P-15


      13:00
    • 12:00

      Sörstafors-Kolbäck FK 1 (hemma) P-11


      14:00
    • 12:00

      P11 - Sörstafors/Kolbäck 9m9 Domare


      13:00
    • 13:15

      Karlslunds IF FK (borta) P-08/09


      15:15
    • 15:00

      Skultuna IS (hemma) Herrseniorer


      17:00
    • 15:00

      Skinnskattebergs SK F10-11 (hemma) F-11


      17:00
    • 15:00

      F11 - Skinnskatteberg F10/11 9m9 Domare


      16:00
    • 16:00

      Fagersta Södra IK P12 (borta) P-12


      18:00
    • 16:30

      Assyriska FF (borta) F-09/10


      18:30
  • 3Mån
    v.23
  • 4Tis
    • 17:00

      Träning P-15


      18:30
    • 17:15

      Träning P-17


      18:30
    • 17:30

      Träning P-12


      19:00
    • 17:30

      Träning P-13


      19:00
    • 17:30

      Träning F-13


      19:00
    • 17:30

      Träning F-12


      19:00
    • 18:45

      Träning Herrseniorer


      20:30
    • 18:45

      Träning F-11


      20:30
    • 19:00

      Träning P-08/09


      20:30
  • 5Ons
    • 17:00

      Träning P-14


      18:30
    • 17:00

      Träning F-09/10


      18:30
    • 17:30

      Träning P-11


      19:00
    • 17:30

      Träning F-16/17


      19:00
    • 17:30

      Träning F-14/15


      19:00
    • 18:30

      Enköpings SK UK (borta) P-11


      20:45
  • 6Tor
    • 06:45

      BP DFF National invite P2011 P-11


      17:45
    • 11:00

      Gideonsbergs IF P13 (hemma) P-13


      13:00
    • 11:00

      P13 - Gideonsbergs IF 7m7 Domare


      12:00
    • 17:00

      Träning P-16


      18:30
    • 17:15

      Träning F-13


      18:45
    • 17:30

      Träning P-08/09


      19:00
    • 17:30

      Träning F-12


      19:00
    • 18:45

      Träning Herrseniorer


      21:00
    • 18:45

      Träning F-11


      20:30
    • 19:00

      Träning Damseniorer


      20:30
  • 7Fre
    • 16:00

      Träning P-11


      17:30
    • 16:00

      Träning F-09/10


      17:00
    • 18:00

      Romfartuna GIF P13/12 (hemma) P-14


      19:30
    • 18:00

      Sala FF P-14 serie Blå 7 vs 7, R-GIF P-12/13 Domare


      19:30
  • 8Lör
    • 08:00

      Träning P-14


      00:00
    • 08:30

      Poolspel 8/6 P-16


      13:30
    • 10:00

      Västerås SK FK Vit (borta) P-15


      12:00
    • 10:00

      Västanfors IF FK F12 Vit (borta) F-12


      12:00
    • 10:45

      Sörstafors-Kolbäck FK 1 (borta) F-11


      12:45
    • 11:00

      Barkarö SK Röd F12/13 (hemma) F-13


      13:00
    • 11:00

      F13 - Barkarö SK F12/13 7m7 Domare


      12:00
    • 12:00

      Nykvarns SK (hemma) F-09/10


      14:00
    • 12:00

      Poolspel Norrby P-17


      16:00
    • 12:00

      P13 - Köping FF 7m7 Domare


      13:00
    • 12:00

      F09/10 - Nykvarns SK 11m11 Domare


      13:00
    • 15:00

      Norbergs AIF P 12/13 Lag Röd (borta) P-12


      17:00
    • 16:00

      Latorps IF/FF (hemma) P-08/09


      18:00
    • 16:00

      P08/09 - Latorps IF/FF Domare


      17:00
  • 9Sön
    • 00:00

      Träning P-14


      18:00
    • 09:00

      Träning P/F-18


      10:15
    • 09:00

      Träning P/F-19


      10:15
    • 10:00

      Tillberga IK Fotboll P-12 (hemma) P-12


      12:00
    • 10:00

      Västerås SK FK Grön (hemma) P-15


      12:00
    • 10:00

      Sala FF p15 - Västerås SK FK Grön 5m5 Domare


      11:00
    • 10:00

      P12 - Tillbergs IK 7m7 Domare


      11:00
    • 10:30

      Karlslunds IF FK P2010 (borta) P-11


      12:30
    • 11:00

      Fagersta Södra IK P14 Vit (borta) P-13


      13:00
    • 12:00

      Torshälla-Nyby IS P08 (borta) P-08/09


      14:00
    • 14:00

      Västerås SK FK (hemma) Damseniorer


      16:00
    • 16:00

      Diaspora IF (hemma) Herrseniorer


      18:00
    • 16:00

      Skiljebo SK F14 Vt (hemma) F-14/15


      18:00
    • 16:00

      F14/15 - Skiljebo SK F14 Domare


      17:00
  • 10Mån
    v.24
    • 17:30

      Träning P-11


      19:00
    • 17:30

      Träning P-12


      19:00
    • 17:30

      Träning F-09/10


      19:00
    • 17:30

      Träning F-14/15


      19:00
    • 18:00

      Syrianska IF Kerburan P11-12 (borta) P-11


      20:00
    • 18:00

      IK Oden P14 Blå (borta) P-14


      20:00
    • 18:00

      Träning Damseniorer


      19:30
    • 19:00

      Träning P-08/09


      20:30
  • 11Tis
    • 17:15

      Träning P-17


      18:30
    • 17:30

      IK Franke P2015 Grön (hemma) P-15


      19:30
    • 17:30

      Träning P-12


      19:00
    • 17:30

      Träning P-13


      19:00
    • 17:30

      Träning F-13


      19:00
    • 17:30

      Träning F-12


      19:00
    • 17:30

      Sala FF p15 - IK Franke p15 Grön 5m5 Domare


      18:15
    • 17:45

      F13 Internmatch nr1 7m7 Domare


      18:45
    • 17:45

      F13 Internmatch nr2 7m7 Domare


      18:45
    • 18:00

      Gideonsbergs IF P15 Vit (borta) P-15


      20:00
      Önsta IP C
      Serie: Pojk 9år 5m5 gr2 vår Västmanland
      Samlingsinfo: Samling på Lärkans parkering vid fotbollsplanerna.
      Samlingstid: 16:45
      Anteckning: Hej!

      Seriematch mot Gideonsberg IF

      Samling: Vi samlas på Lärkans parkering kl 16:45
      Spelplats: Önsta IP C
      Matchstart: kl 18:00
      Speltid: 3x15 min

      Transport till match
      Ange om ni har bil samt om ni har EXTRA platser i bil eller ej. Ni som har behov av skjuts anger det. Det är viktigt att ni säkrar skjuts till ert barn innan ni tackar ”ja” till inbjudan.

      Glöm inte att ta med fotbollskor, benskydd och vattenflaska. Matchtröja, shorts och strumpor får ni på plats och lämnas tillbaka efter match. För kontakt ring Jonas 0702626301

      Med vänlig hälsning,
      ledarna
      Resultat och referat
    • 18:45

      Träning Herrseniorer


      20:30
    • 19:00

      Träning P-08/09


      20:30
    • 19:10

      Surahammars FK F11/12 Svart (hemma) F-11


      20:45
    • 19:10

      Sala F11 - Surahammar F11/12 9m9 Domare


      20:45
  • 12Ons
    • 17:00

      Träning P-14


      18:30
    • 17:30

      Träning P-11


      19:00
    • 17:30

      Träning F-16/17


      19:00
    • 17:30

      Träning F-14/15


      19:00
    • 19:00

      IFK Eskilstuna P 14 blå (hemma) P-11


      21:00
  • 13Tor
    • 17:00

      Träning P-16


      18:30
    • 17:15

      Träning F-13


      18:45
    • 17:30

      Träning P-08/09


      19:00
    • 17:30

      Träning P-12


      19:00
    • 17:30

      Träning F-12


      19:00
    • 18:15

      Träning P-13


      19:45
    • 18:45

      Träning F-11


      20:30
    • 19:00

      Skiljebo SK F15U (hemma) F-09/10


      21:00
    • 19:00

      Träning Herrseniorer


      21:15
    • 19:00

      Träning Damseniorer


      20:30
    • 19:00

      F09/10 - Skiljebo SK 11m11 Domare


      20:00
  • 14Fre
  • 15Lör
    • Heldag

      Aroscupen P-11

    • 08:00

      Aroscupen 2024 P-15


      00:00
    • 09:30

      Barkarö SK F14- Sala FF F14/15 F-14/15


      10:30
    • 10:20

      Tillberga IK Fotboll P-14 (hemma) P-14


      11:30
    • 10:20

      Sala FF P-14 Grön serie 7 vs 7, Tillberga K Domare


      11:30
    • 12:00

      IK Franke P2012 (hemma) P-12


      14:00
    • 12:00

      Sörstafors-Kolbäck FK Damlag (borta) Damseniorer


      14:00
    • 14:00

      SOMMAR AVSLUTNING F-14/15


      00:00
    • 15:00

      IK Sturehov (borta) Damseniorer


      17:00
  • 16Sön
    • Heldag

      Aroscupen P-11

    • 00:00

      Aroscupen 2024 P-15


      15:00
    • 00:00

      SOMMAR AVSLUTNING F-14/15


      08:00
    • 09:00

      Träning P/F-18


      10:15
    • 09:00

      Träning P/F-19


      10:15
    • 10:00

      Kvicksunds SK P08/09 (hemma) P-08/09


      12:00
    • 13:00

      Syrianska IF Kerburan F13/14 (borta) F-13


      15:00
    • 15:00

      Hallstahammars SK FK (borta) Herrseniorer


      17:00
  • 17Mån
    v.25
    • 00:00

      Aroscupen P-11


      20:30
    • 17:00

      Träning P-14


      18:30
    • 17:30

      Träning P-11


      19:00
    • 17:30

      Träning P-12


      19:00
    • 17:30

      Träning F-09/10


      19:00
    • 18:00

      Träning Damseniorer


      19:30
    • 19:00

      Norrby SK (borta) P-08/09


      21:00
    • 19:00

      Gideonsbergs IF Dam 3 (borta) Damseniorer


      21:00
  • 18Tis
    • 17:00

      Träning P-15


      18:30
    • 17:15

      Träning P-17


      18:30
    • 17:30

      Träning P-12


      19:00
    • 17:30

      Träning P-13


      19:00
    • 17:30

      Träning F-12


      19:00
    • 18:45

      Träning Herrseniorer


      20:30
    • 18:45

      Träning F-11


      20:30
    • 19:00

      Träning P-08/09


      20:30
    • 19:15

      IFK Västerås FK 2 (hemma) F-09/10


      21:15
  • 19Ons
    • 17:00

      Träning P-14


      18:30
    • 17:00

      Träning F-09/10


      18:30
    • 17:30

      Träning P-11


      19:00
    • 17:30

      Träning F-16/17


      19:00
    • 18:30

      Västerås SK FK P12 (borta) P-12


      20:30
    • 19:30

      IFK Hallsberg (hemma) Damseniorer


      21:30
  • 20Tor
  • 21Fre
  • 22Lör
  • 23Sön
    • 09:00

      Träning P/F-18


      10:15
    • 09:00

      Träning P/F-19


      10:15
    • 15:00

      Västerås BK 30 U15 (borta) P-08/09


      17:00
    • 15:00

      Västerås SK FK F11 (hemma) F-11


      17:00
    • 16:30

      Barkarö SK P10/Romfartuna GIF P10 (borta) P-11


      18:30
  • 24Mån
    v.26
  • 25Tis
  • 26Ons
    • 16:30

      Dalecarlia cup F-09/10


      00:00
    • 17:00

      Dalecarlia cup P-11


      00:00
    • 17:00

      Träning P-14


      18:30
    • 17:30

      Träning P-11


      19:00
    • 17:30

      Träning F-16/17


      19:00
    • 19:00

      IFK Västerås FK Dam (borta) Damseniorer


      21:00
  • 27Tor
  • 28Fre
  • 29Lör
    • Heldag

      Dalecarlia cup F-09/10

    • Heldag

      Dalecarlia cup P-11

    • 11:00

      Västerås BK 30 P13 GRÖN (hemma) P-13


      13:00
    • 11:00

      IK Oden P13 (borta) P-13


      13:00
    • 15:00

      BK Forward 2 (hemma) P-08/09


      17:00
  • 30Sön
    • 00:00

      Dalecarlia cup F-09/10


      17:30
    • 00:00

      Dalecarlia cup P-11


      16:00
    • 09:00

      Träning P/F-18


      10:15
    • 09:00

      Träning P/F-19


      10:15
    • 10:30

      IK Franke P2014 Vit Vit (borta) P-14


      12:30
    • 11:00

      Hällbybrunns IF (hemma) P-08/09


      13:00
    • 11:00

      Träningsmatch F-12


      13:00
    • 11:00

      Köping Match flyttad P-13


      13:00
    • 14:00

      Norrstrands IF (hemma) Damseniorer


      16:00
    • 15:00

      Elastico FC (borta) Herrseniorer


      17:00