Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Rydaholms GoIF F-15-16
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Rydaholms GoIF F-15-16.
F-15-16
Följ oss för uppdateringar
Här kommer en sammanfattning av föräldramötet i måndags.
Vi gick igenom vad vi som förening förväntar oss av er fotbollsföräldrar. Vi har satt ihop ett dokument med detta som ni kan läsa här: Länk till dokument om vad vi förväntar oss av er fotbollsföräldrar
Nu är det högaktuellt med Ravelliförsäljningen. Alla som var där fick en katalog och ett instruktionspapper. Ni har också fått info på mejl om hur man skapar en webbshopp. Ni som inte var med på mötet kan få en katalog på träningen, prata med Fredrik, bara.
Vi pratade om att Fredrik har varit alldeles för ensam som tränare för laget. Det behövs många fler kring honom! Christoffer, Haylies pappa, sa att han kan ställa upp som ny huvudtränare jämte Fredrik. Dessutom var det ett par som kunde ställa upp som hjälptränare. Vi behöver dock 2-3 hjälptränare till! I så fall är man inte ensam på träningen utan det är en annan tränare med som har huvudansvaret, men man finns med och kan hjälpa till. Man behöver inte kunna någon fotboll, bara vara där och hjälpa till med det som behövs. Vi gör ett schema och i så fall är man med kanske en träning varannan vecka eller så. Kan du hjälpa till? Det behövs folk! Skriv till Gabriel på 0730524970 eller mejl: medlem@rydaholmsgoif.se om du kan hjälpa till!
Vi behöver också en lagadministratör. En sådan sköter administrationen med att lägga in aktiviteter, skicka ut information, registrera truppen inför matcher, mm. Man behöver nog jobba kanske 15 minuter i veckan. Det var en som ska tänka på det på mötet, men ni andra får också gärna tänka på det. Hör av dig om du kan hjälpa till!
Träning | 3 jun, 18:00 |
Träning | 5 jun, 18:00 |
Bredaryd Lanna IK (hemma) | 8 jun, 11:00 |
Träning | 10 jun, 18:00 |
Träning | 12 jun, 18:00 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera