Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Skellefteå Cheerleading Rubys
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Skellefteå Cheerleading Rubys.
Rubys
Följ oss för uppdateringar
Hejsan! Nu är jag på bättringsvägen & imorgon kommer jag vara tillbaka i hallen & hålla i träningen som vanligt!
Jag hörde från Wilma & Timea som hoppade in för mig förra veckan att träningen gick jättebra! Så ännu ett stort tack till dem & tack till er föräldrar som informerade era barn om att jag inte skulle vara där!
Vill även påminna er föräldrar om hur viktigt det är att ni meddelar mig, via sms, i god tid innan träningen ifall erat barn inte kan komma.
Cheerleading är en sådan sport där det är väldigt viktigt att alla deltar på träningarna. Om flera är borta så saboterar det för hela laget då alla fyller en mycket värdefull plats! Extra mycket nu inför jul. Planen är att vi ska börja göra ett mini-program inför juluppvisningen där de aktiva får visa upp de som det lärt sig hittills. Om man missar träningarna där vi ska gå igenom detta så är det rätt mycket man missar. Vi kommer börja på att testa saker som vi tänkt visa upp redan på morgondagens träning. Så hoppas att alla kan komma imorgon, gärna med ett glatt humör också!
Vid sjukdom, skada eller om man av någon annan anledning inte kan komma på en träning så meddela gärna mig så fort som möjligt på 0722418900.
Tack på förhand! Ha en bra kväll!
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera