Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Rönnby Västerås IBK Ungdom Utveckling
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Rönnby Västerås IBK Ungdom Utveckling.
Utveckling
Följ oss för uppdateringar
Hej
Jag har lagt upp ett sargvaktsschema under dokument inför fredagens SSL match.
Träning | 7 okt, 19:15 |
Träning | 9 okt, 20:45 |
WSK Lindesberg (borta) | 11 okt, 15:00 |
Träning | 13 okt, 16:30 |
Träning | 14 okt, 20:45 |
18 aug | Kom och prova innebandy |
En fundering, Moa nämnde för oss att det var sagt att de som var med och bemannade under herr DM lördag 13/9 inte skulle behöva vara med och bemanna även nu på fredag. Ser att åtminstone hon och nån mer som var med då fått uppgifter även nu, medan vissa inte fått någon uppgift alls. Är det ett missförstånd från något håll?
RapporteraSer även att det i schemat står att vissa vuxna är behövliga. Är det självskrivet vilka dessa är eller har vederbörande redan fått specifik fråga om att vara med?
Rapportera
Hej. Det stämmer att det blev sagt så. Men med tanke på att det idag kom kallelse av flera spelare till JAS matchen på fredag och då krockar med SSL så blev jag tvungen att ge uppgift till spelare som då även hjälpt till under DM. Tänker att vid nästa sargvakt i mars där det är en onsdag så krockar det inte med nåt så ser jag till att bortse från dom som redan dragit sitt strå till stacken. När det gäller vuxna så är det inga planerade då våra tjejer är så pass stora. Men krisar det så kommer jag be föräldrar om hjälp.
RapporteraRapportera
Finns det nån förälder som kan tänka sig hjälpa till som sargvakt/kiosk/lotter idag? Samling 18:15
RapporteraRapportera