Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Rönnby Västerås IBK Ungdom P-08/09
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Rönnby Västerås IBK Ungdom P-08/09.
P-08/09
Följ oss för uppdateringar
Jossan o Anna behöver hjälp med bakat:
Chokladbollar i delicatostorlek eller annat "godisaktigt" för att sälja till barn F-3 i kiosken.
Ni kan lämna vid fredagsträningen eller på lördagen. Skriv gärna i kommentarerna vad ni bidrar med. INGA NÖTTER eller Mandel! gärna innehållsförteckning.
Vi hoppas att ni peppar grabbarna att visa sig från sin discovärdigaste sida och att vi får in en bra peng till laget. Under tiden discot pågår kommer grabbarna inte ha sina telefoner, allt för att vara så närvarande som möjligt.
Grabbarna ska vara klara för hämtning mellan 20.30-21, beroende på hur fort det går att städa.
Vi gör en omgång mjölkfria kladdkakemuffins.
RapporteraRapportera
Toppen
RapporteraRapportera
Bea har gjort 30 chokladbollar
RapporteraRapportera
Bra jobbat! 👏
RapporteraRapportera
Snyggt!
RapporteraRapportera
Såg nu att jag anmält mig till alla delar av discot, jag kan nog inte vara med hela dagen/kvällen. När behövs mest att jag är med?
RapporteraRapportera
Tack snälla Anna o Jossan för all prepp och fix på plats!!!! Grabbarna gjorde ett amazing jobb ni ska vara så stolta!
RapporteraDet kom tyvärr väldigt lite barn så det var jätte jättesynd. Men de som var på plats blev verkligen väl omhändertagna.
Tack till alla föräldrar som ställde upp också. ❤️
Vi ses på läktarn imorgon 😉
Rapportera