Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Rinns AIK F15-19
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Rinns AIK F15-19.
F15-19
Följ oss för uppdateringar
Hej!
Både Rinn och Torsby har inlett ett samarbete med Mallbacken inför säsongen. Det möjliggör för våra medlemmar att de kan stötta upp Mallbacken vid behov på matcher, cuper och lilla VM (och vice versa). Med det sagt så ska ju spelaren i första hand delta i våra matcher. MEN för att kunna vara med på matcher i damlaget i Torsby gäller fortfarande att man skriver sig som medlem i Torsby (gäller spelare födda 2010).
Info från styrelsemöte som gäller vårt lag:
- lagkassor diskuterades och styrelsen bestämde att vi inte ska ha sådana. Föreningen kommer under säsongen ha ca 3 försäljningar där man vill att alla hjälper till och säljer. Skulle vi utöver det ha lagkassa så innebär det för föräldrar fler försäljningar. Om man dessutom har flera barn i andra lag så anser styrelsen att det blir för mycket.
- Rinn har som mål att bidra med 1500kr/spelare till cupen i Borlänge!
- den försäljning som gett föreningen mest pengar är helt klart Newbody, andra försäljningar diskuterades. Vi drar igång med försäljningar när fler lag i föreningen kommit igång.
- kaffemuggsabonnemanget kommer att kunna förlängas, mer info senare.
/Frida
| Träning | 4 maj, 17:00 |
| Träning | 6 maj, 19:00 |
| Träning | 6 maj, 19:00 |
| IF Kil 2011 blå (hemma) | 10 maj, 11:00 |
| IK Vikings FK (hemma) | 14 maj, 15:00 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera