Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Rinns AIK A-lag Herrar
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Rinns AIK A-lag Herrar.
A-lag Herrar
Följ oss för uppdateringar
Det är nu killar som försäsongen börjar på allvar! Fram till nu så har det varit mest på skoj och som en uppvärmning till lördagens cup!
Vi tränar som vanligt på lördagar kl 14-16, men from tisdag den 13/1 lägger vi till med ytterligare en träning i veckan. På tisdagar kör vi konditionsträning som är det viktigaste närmaste tiden för ett lag med ambitioner om att slåss om en plats till Division 6! Vill se många på plats, vi har haft ett snitt på 5-9 st sista åren och det är alldeles för lite.
Vi samlas i Olebyhallen, ombytta och klara kl 18:30, då vi värmer upp med ca 20-25 minuters löpning. Sedan kl 19:00 kör vi inne i hallen fram till kl 20:00! Är det nån från P-00 laget som vill och kan så är ni välkomna på bägge dagarna!
From nu så börjar jag ta emot intresse anmälan till Sunne cupen den 7/2, kom ihåg att ni måste vara tillgängliga även söndag den 8/2 för då spelas slutspelet i cupen och dit är målet vi bör ha! Sms:a mig och anmäl intresse!
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera