Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Råsunda IS Fotbollsskolan Tallbacka
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Råsunda IS Fotbollsskolan Tallbacka.
Fotbollsskolan Tallbacka
Följ oss för uppdateringar
Knatteskolan rullar vidare, och barnens energi och glädje är lika härlig som alltid!
Nu när höstkylan, regn och mörker är här flyttar vi träningen inomhus med start på tisdag 4 november. Vi tränar i Nya Ängkärrsskolan fram till våren börjar närma sig - eller runt mars i alla fall.
Vi ser fram emot att fortsätta skapa rörelseglädje och trygghet för barnen – men för att laget ska kunna fortsätta utvecklas behöver vi 4–5 engagerade föräldrar som vill vara med och driva verksamheten framåt. Vi erbjuder stöd, utbildning och möjlighet att gå bredvid oss nuvarande ledare under hösten. Du får en grundutbildning och hjälp att komma igång – och du är aldrig ensam.
Vill du vara med?
Prata med oss på träningen eller hör av dig till kansliet. Ju fler ledare, desto enklare blir det att dela på ansvar och skapa en hållbar, rolig fotbollsmiljö för barnen.
Tack för att du är med och gör knatteskolan möjlig!
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera